Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
OpenOffice.org jako projekt Apache dozrálo a opouští tak inkubátor. Teď je tedy z něho "top-level projekt".
Tiskni
Sdílej:
MSO 2000 nemá commity už vůbec žádné, a jaká je to panečku klasaTo dobrý vtip....
Takže já jsem moc rád, že se LO začíná k jeho kvalitě podle této metriky blížit!Ale nikdo nestojí o to aby se OOo, nebo LO podobaly tomuhle shitu od M$ ;)
Je. To ale nic nemeni na faktu, ze Calc je hlemyzd.To právě není až tak jisté. Abych se přesvědčil stáhl jsem si nějaký velký soubor v xlsx (500 řádků v listu, do 10 sloupců, 4 listy, a nějaká makra). načtení trvalo do 1,5 min. je to dlouho. Po konverzi do ODS (evidentně se nic neztratilo, formát, data, funkce v tabulce zachovány) bylo načtení otázkou ani ne jedné sekundy.
Tak to bych rád věděl a jakém světě žijete.Já se rád podělím, ale možná to opravdu není pro každého.
Zrovna hledám novou práci. Všechny jobspec jsou zasílány vyhradně v DOC/DOCX.Já jsem dosud všechny jobspec četl přímo na webu, případně pokud jsem se doptával na detaily, dostával jsem odpovědi přímo v textu e-mailu. Když jsem výjimečně obdržel něco v MS formátu, požádal jsem alespoň pro příště o PDF.
Když posílám svoje CV, je očekáván stejný formát.CV zasílám výhradně formou odkazu na web, kde ho čas od času aktualizuju. Musel bych o danou práci hodně stát, abych se namáhal alespoň s PDF.
A to jsou všechno IT firmy,Ale jo, já jsem taky jednal s různými lidmi jak s personálních oddělení, tak různými lidmi jako píšeš ty. Dokonce jsem si s nimi i nějaké ty formuláře ve wordu nebo excelu vyměňoval. Ale časem jsem tak nějak statisticky vyhodnotil, že mi nemají, co nabídnout.
Nebo personální agentury.Ano, i s těmi jsem měl, co dočinění. Zkušenosti byly veskrze špatné. Domluvený job zdržovali, či mi vůbec nedodali ve smluveném termínu informace, jak probíhají jednání. Nebudu uvádět konkrétní agentury, protože věřím, že velká část problémů je na straně jejich zákazníků, kteří si agenturou dohozených lidí váží ještě méně než lidí, se kterými komuniují jejich HR experti. Časem jsem došel k závěru, že nic z toho nemám zapotřebí. Ale pravda je, že je to hodně závislé na tom, co člověk dělá.
Podobně moje účetní. Akceptuje výhradně MSO formáty.Takovou drzost by si člověk, kterého platím za jeho služby, neměl dovolit. Jsem ochotný leccos zkousnout u dobře platících zákazníků, ale tohle by pro mě už bylo přes čáru. Navíc bych někomu, kdo si neporadí s PDF nesvěřil nic, co se týká mých peněz.
Když tu a tam omylem, pošlu místo DOCu nějaké ODTTvoje chyba, nemáš co komu posílat ODT. Jediným všeobecně uznávaným formátem pro předávání hotových dokumentů pro tisk a případné čtení na monitoru je v tuto chvíli PDF. V určitých kruzích by se dalo ještě mluvit o Postscriptu. Další alternativou je publikace na privátní sekci webu. Posílat někomu k přečtení ODT nebo DOC je z mého pohledu úplně stejný fail.
Většina mých přátel nejsou zrovna návštěvníci návstěvníci LinuxDays nebo boot campů.S většinou svých přátel si nevyměňuju zrovna moc digitálních dokumentů, pokud nepočítám to, co napíšou do poštovního klienta, kecálka nebo SMS. Bez ohledu na to, jesti jdou radši na LinuxDays nebo do Národního divadla.
Jak kdo. Pro mě to víceméně platilo, ale do doby, než jsem se stal spoluautorem jedné historické práce. Mnoho kol korektur a tak, editor má MSO.Když se pracuje v týmu, použité nástroje jsou víceméně na dohodě. Je to úplně jiná situace než komunikace s vnějším světem.
Kdo za co může (MS vs. OO/LO) mi je docela jedno, pro mě je podstatné, co funguje.To je mi taky v podstatě jedno, už proto, že tento typ software zrovna nemiluju. Pokud někdo touží po tom, abych si něco přečetl, tak mi to nemá co posílat v MSOOXML nebo ODF, stejně jako mi nemá co posílat obrázky posílat v PSD. Od toho přece obecně uznávané výstupní formáty máme. Osobně jsem do wordovských či excelovských dokumentů zasahoval, ale rozhodně to nebyl případ, kvůli kterému by mělo smysl kupovat si Office a ještě je rozbíhat na Linuxu (a rozbíhat je znovu na každé nové instalaci, které z experimentálních důvodů dělám relativně často). Stačí kolik kroků musím k zahájení práce udělat po instalaci teď.
A co tedy pouzivate misto MS formatu?Já místo MS formátů nepoužívám nic, přesněji řečeno se mi vůbec nestává, že bych přišel do situace, kdy mě jako první napadne MS formát a potřeboval jsem hledat alternativu.
Tomu docela verim, ze to muze pomoct. Nicmene znovuukladat vsechny prichozi dokumenty je docela neprakticke ...To je docela možné, já se ti jen snažím ukázat, že je naprostý nesmysl hodnotit rychlost OO jen podle toho, že načítá pomaleji dokumenty vytvořené v jiném programu a v nenativním formátu. A navíc, u Opensource Projektů máš vždycky nějakou možnost přiložit ruku k dílu - jsi-li nespokojen. Plakání na diskuzích ničemu nepomůže.
To je proste logika. Pokud vyvojari neresi veci, ktere jsou pro uzivatele velmi dulezite, tak lidi jdou jinam.Pokud s tím má někdo problém, vždy se může do projektu zapojit. Já s tím až takový problém nemám.
Taky by mě zajímalo, jestli se nějak projevila přislíbená podpora od IBM pro AOO. Tedy kromě toho, že se rozhodli open sourcovat Lotus Symphony.Simtě, ja bych to videl spis takhle:
Some developer: Wow, they forked LO and from OOo is just a shit no one care about.
Another developer: Really? It seems like it's the time to bring our peace of shit no one care about back to "home".
Shouldn't it be piece (kus, kousek), not peace (mír)?Tahle anglina má větší problémy než to. Nevím proč, ale vzpomněl jsem si ten zdejší komiksový strip o "bankároch" čo chcú uzavrieť Linux :)