NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
11 > 2, nebo se pletu?Nepleteš, pletu se já :) ale je to jen další ukázka stupidní logiky číslování, které se tváří navenek jako desetinné, ale 0.2 je něco jiného než 0.20, protože není ;) Chtěl jsem vlastně říct, že až do konce věků bude na začátku ta NULA, což mi po tolika letech u de facto výchozího IM klientu pro jedno z nejpoužívanějších prostředí přijde jako trapný alibismus. První veřejnosti k užívání (ne jen testování) určená verze by měla podle mé (asi podivné) logiky zkrátka obdržet číslo 1.
Já osobně bych se držel nějakých technických pravidel -- to jest navýšit hlavní číslo verze při nějaké zásadní změně. Pokud k ní nedošlo, proč a hlavně kdy navyšovat?Otázka hlavně je, proč vůbec začít číslovat od 0, což je moderní výmysl (velmi podivné mi připadají i tzv. "nulté" kapitoly, což bývaly dříve předmluvy, pokud byly vůbec nutné). 0 na začátku bych chápal právě jako čistě technické označení ve stádiu projektu, který je stále ještě určen pouze pro testování. Jakmile s něčím vylezu ven, už to zkrátka existuje, tak jakápak hlavní verze "nula". To má podle mě za úkol naznačovat podivnou "skromnost", že software ještě není zcela podle představ... (kdy bude?). Co se týče zmatku při číslování, tak není 1.5 u Mozilly o nic horší než 0.12 po několika letech vývoje, tipuji, že tak za dalších pět let se vyšplháme možná ke Kopete 0.24 atd. atd. takže verze 0.99.99.97 se dožijí možná až naši vnuci, přičemž už půjde jen o jakéhosi démona-fluidum existujícího v elektromagnetickém poli obepínajícím planetu a reagujícího na elektrické impulsy lidských mozků jemně zesílených pomocí implantovaného OpenSource čipu. Při uvolnění Kopete verze 1 dojde pak ke zhroucení vesmíru zpět do jednoho bodu, Kopete 1.0 :P
Nojo, jenže u Kopete se ty verze snad (možná, nevím, doufám) aspoň něčím řídí, u Mozilly je sekají jak libo.Právě u Mozilly má to číslování aspoň nějaký účel. Do té doby, než byla ostrá verze, byla to 0.x (používal jsem už tuším 0.7 a všude v té době bylo upozorňováno, že jde o experimentální software). Vyšla ostrá verze 1.0 spolu s malými opravami. Plánuje se ostrá verze 2.0 a jako přechod mezi těmito verzemi bylo zvoleno označení 1.5, což není jen malé vylepšení 1.0, aby si zasloužilo číslo 1.1. Naopak, u Kopete 0.12 vím pouze to, že následuje 0.11 a protože v celém vývoji Kopety šly verze takto za sebou, nemám tušení, jestli se jedná pouze o malé vylepšení nebo o větší změny, např. jestli se od sebe liší 0.10 a 0.11 srovnatelně jako 0.11 a 0.12 - protože pro označení větších změn číslování Kopete není připravené. To znamená, že 0 na začátku je úplně zbytečná, stejně tak by bylo možné referovat o Kopete 11.3 nebo 12.1, kde číslo hlavní verze označuje nějaký pokrok a .x úpravy této hlavní verze. K verzi 1 nynější číslování tímto tempem stejně nemá šanci dojít v době, která by byla kratší než ta nejdelší zatím známá v existenci nějakého softwarového projektu.
aha ty máš vlastně ten linux, tak holt nicTak tuhle větu často slýchám od jednoho kámoše. Ne však v souvislosti s ICQ (on používá i Jabber), ale často takhle provokuje...
Tiskni
Sdílej: