Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zrovna tímhle bych se neoháněl, protože androidí jvm používá nějaký svůj speciální bytecode a androidí java má trochu jiné API, takže to samé by se dalo říct i o ní :)
Jinak s tím soudem taky nesouhlasím.
Taky podle toho Sun dopadnul
U nás softwarové patenty nejsou.Pak je tedy otázka nasnadě otázka proč na našem Úřadu průmyslového vlastnictví leží patenty pokrývající H.264 a jiné formáty, které drží Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V, LG ELECTRONICS INC., Panasonic Corporation a Matsushita Electric Industrial Co.
Stav: Platný dokument
Patentovatelnost vynálezů (1) Patenty se udělují na vynálezy, které jsou nové, jsou výsledkem vynálezecké činnosti a jsou průmyslově využitelné. (2) Za vynálezy se nepovažují zejména a) objevy, vědecké teorie a matematické metody; b) estetické výtvory; c) plány, pravidla a způsoby vykonávání duševní činnosti, hraní her nebo vykonávání obchodní činnosti, jakož i programy počítačů; d) podávání informací. (3) Patentovatelnost předmětů nebo činností uvedených v odstavci 2 je vyloučena za předpokladu, že se přihláška vynálezu nebo patent týkají pouze těchto předmětů nebo činností. (4) Způsoby chirurgického nebo terapeutického ošetřování lidského nebo zvířecího těla a diagnostické metody používané na lidském nebo zvířecím těle se nepovažují za průmyslově využitelné vynálezy ve smyslu odstavce 1. Toto ustanovení se nevztahuje na výrobky, zejména látky nebo směsi, určené k použití při těchto způsobech ošetřování a při těchto diagnostických metodách.Zaujal mně odstavec 3 - znamená to, že když je součástí vynálezu i něco jiného než program, tak že si vynález jako celek můžu patentovat a tím zakázat vyrábět napodobeniny i jen samotného programu (tj. jen součást vynálezu, ne vynález celý)? Možná odstavec 3 odpovídá odstavci 3 v EPC, který je:
(3) The provisions of paragraph 2 shall exclude patentability of the subject-matter or activities referred to in that provision only to the extent to which a European patent application or European patent relates to such subject-matter or activities as such.Tomu nerozumím, je to napsané anglicky nesrozumitelně, takže možná to znamená něco jiného. Takže nějaká možnost jak nepatentovatelnost softwaru obejít tady asi je: zabalit software do většího "vynálezu". Možná je H.264 (a jiné takové patenty) ten případ; jestli by na základě toho mohli zakázat výrobu samotného programu nevím. Nebo je to prostě nelegální a neměli to schválit.
Takže nějaká možnost jak nepatentovatelnost softwaru obejít tady asi je: zabalit software do většího "vynálezu". Možná je H.264 (a jiné takové patenty) ten případ; jestli by na základě toho mohli zakázat výrobu samotného programu nevím.No. Logika mi říká, že je to kravina, ale bůh ví, protože přesně v tomto duchu se nese celý nVidiacký patent na zjednodušený diamond-search.
Nebo je to prostě nelegální a neměli to schválit.Jsem stejného názoru.
Google vytahne nejake patenty zase na Oracle a dohodnou se mimosoudne.
Tiskni
Sdílej: