Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
if !podmínka příkaz;
můžu napsat příkaz unless podmínka;
což je někdy o hodně přehlednější a vlastně to lépe odpovídá lidskému stylu myšlení.
znas oba jazyky nebo jenom python a predpokladas ze je lepsi? protoze ja znam oba a myslim si ze napr na zpracovani textu (ale nejenom to) perl nema konkurenci...Řekl bych, že je potřeba znát všechny tři, ne? Třeba jenom fakt, že v Perlu 6 člověk konečně může pojmenovat parametry funkce, z něj pro mě osobně dělají úplně jiný jazyk. Který je pouze shodou okolností podobný Perlu 5. Pokud bych to měl shrnout, tak Perl5 má oproti zbytku tři hlavní výhody - byl první, CPAN (souvisí s bodem 1) a regulární výrazy. Výhoda Pythonu je v tom, že je to v podstatě spustitelný pseudokód a poměrně jednoduchý jazyk. Pro Perl6 momentálně nemám žádné přirovnání, protože zahrnuje snad každou myslitelnou i nemyslitelnou vlastnost, kterou by programovací jazyk měl obsahovat, tudíž moje mentální kapacita nejspíše není dost vysoká pro zvládnutí takového jazyka.
Pro Perl6 momentálně nemám žádné přirovnání, protože zahrnuje snad každou myslitelnou i nemyslitelnou vlastnost, kterou by programovací jazyk měl obsahovat,a ještě pár dalších
Btw. urban-legend, že perl je "write-only" jazyk, se koukám traduje do dnešních dnů. Stejně jsou to spolu s Pythonem a Ruby jen profláknutý imperativní dynamicý jazyky, tj. na jedno brdo
tw. urban-legend, že perl je "write-only" jazyk, se koukám traduje do dnešních dnů.Jn. Perl scripty nejsou jen +w, ale i +x :)
Tiskni
Sdílej: