Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
waaaau mne sa to liiibiii !!!!! super pre dotykove hracky, mama dve tablety s baytray a mozno by sekol microsoft surface a toto na to dat to bude narez, milujem linux ! lae otazka to je real alebo tzv. mockup?
Minimálně z části real, viz tohle video aktuální vývojové verze. Nicméně osobně se mi to příliš nelíbí. Aktuální GNOME Shell působí dle mého názoru poměrně profesionálním dojmem a jeho UI je již léty prověřené. Tohle oproti tomu působí sice graficky hezkým, ale ne příliš profesionálním dojmem. Spíše to evokuje grafické nástavby pro tablety s Androidem a podobné hračky, než "dospělé PC".
Osobně jsem toho názoru, že GNOME by se mělo zaměřit spíše na stabilitu a opravy chyb. Zoufale chybí něco jako LTS verze GNOME, která by se výrazněji neměnila (nepřekopávala GUI) a přitom byla několik let udržována upstreamem. Současný vývojový model s vydáváním nové major verze co půl roku je příliš rychlý, alespoň to je můj názor.
otazka je ako to bude realne pouzitelne na konvertibilnych zariadeniach a nech mi nikto nehovori ze to tam nesmeruje na druhu stranu skusal som klasicky linux na apollo lake netbooku aj tabletoch s intelom a moj nazor ze nestaci mat usposobene rozhranei ale mne osobne chyba aj virtualna klavesnica a onboard nie je zla ale chcelo by to daco este lepsie menej komplikovane a linux na takychto zariadeniach potrebuje aj upravene jadro s BFQ planovacom lebo strasne to laguje, inac sa mi gnome paci
Tiskni
Sdílej: