Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Super. Akorát nechápu nářky toho borca kvůli horizontálním táhlům, co argumentuje průmyslem. Když si vemu třeba DJ pult, tam tam jsou taky táhla všemožně.čéče, s kolika mixpulty jsi v životě pracoval?
A v dnešní době nudliček není důvod mít táhla na výšku. Nebo je?no, kdyby se to neřídilo filozofií "one PA knob to rule them all", tak právě na těch "nudličkách" by bylo výhodné mít to na výšku, neb by se jich vešlo víc vedle sebe ... jenže koncept skutečného mixování je pro uživatele PA moc složitý, raděj mu všechno, kde by nedejbože chtěl nastavovat nějaký mixovací poměr, stáhneme do jedné šavle, a iluzi mixování vytvoříme tím, že to zase rozsekáme podle aplikací, vcelku zbytečně duplicitně, neb tyto obvykle mají vlastní udělátor na řízení hlasitosti (aspoˇn teda třeba nastavení hlasitosti systémových zvuků si v KDE pamatuju "odjakživa", atd.) ou jé, to je pokrok ...
tak právě na těch "nudličkách" by bylo výhodné mít to na výšku, neb by se jich vešlo víc vedle sebe ...MUHAHAHAHA, bych měl nejdřív koukat na odkazy a pak psát ... takže ten debil naskládal šavle pod sebe, aby mu pak nevystačilo vertikální místo a muselo se scrollovat nahoru dolů, namísto toho, aby to nechal vedle sebe a vešlo se to do okna všechno bez scrollování no tak to je opravdu velikánský skok vpřed směrem ke světlým zítřkům!
Tak mixpulty jsou různé, i bez táhel.jistě, a i na těch, které mají miliony táhel na výšku se obvykle najde ještě navíc hafo klasických otočných prvků - ty bych ale raděj do virtuální podoby na opisování koleček myší nepřeváděl
Ale tak do koncepce klasických velkých zapadá samozřejmě lépe vertikální táhlo. Je to přirozenější, protože si nedovedu představit, jak by člověk rozumě ekvalizoval zvuk v řadě nad sebou jdoucích táhel.no přesně tam jsem mířil - když dáš ruce před sebe, tak seš schopen více prsty tahat vícero věcí nahoru/dolů, zatímco abys tahal stejným způsobem do boku, tak je to na vykloubení zápěstí ... samozřejmě, dneska se dá ledacos předprogramovat, na velkém mixpultu si můžeš hodit věci do skupin, atd., ale pak se na pódium postaví někdo jako Redl a veškerá příprava je v pr... a lituješ, že ses nenarodil jako chobotnice
Are you implying that vertical sliders will make the current unfinished design better? It isn’t finished, so please don’t assume things are set in stone. Yeah, the UI is totally buggy. At this point it is nothing more than a thin wrapper around the DBus interfaces that I use for testing. Nobody wants me to touch KWallet, I’d end up scrapping it and replacing it with gnome-keyring. As I said, it is a prototype and shouldn’t be taken all too seriously :)Ale jinak uz chapu, proc KDE vypada jak vypada.
Tiskni
Sdílej: