Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
ComputerWorld informuje, že předseda OpenDocument Foundation poslal ODF přes palubu, avšak tato organizace má s ODF a jeho vývojem pramálo společného. Zmiňovaný předseda ve svém blogu sdělil, že ODF nevyhovuje jeho představám otevřeného formátu. Nelíbí se mu ztížená možnost uchovávat informace z MS Office, a i dvojí přístup některých členů (např. Sunu), kteří více namluví, než pro formát udělají. Místo toho bude OpenDocument Foundation podporovat CDF - otevřený formát od W3C. Microsoftu tato nejistota okolo ODF samozřejme hraje do karet a jeho vyjádření na sebe nedalo dlouho čekat.
Tiskni
Sdílej:
vim ~/.emacs
I know that the truth lies with you and not with me,
but if I am to live in peace
I must submit in everything to those in power.
Jenže on se namísto toho zachoval tak, aby ODF co nejvíc poškodil, což rozhodně není samo sebou.Napsal do blogu co si mysli, to se posledni dobou dela... Proste s necim nesouhlasi, tak se ozve. Mel mlcet jen proto, aby se toho MS nahodou nechytnul? Vite o kolika vecech by se pak na internetu vubec nemohlo psat? Ja chapu, ze to vypada jako kdyby si MS najal nekoho na podrezavani vetvi, ale dokud nemate nejake rozumnejsi dukazy, tak by bylo lepsi omezit se na kritiku ve smyslu jestli ma nejaky CDF v tomhle kontextu smysl a jestli opravdu muze nahradit ODF tak, jak pan Hiser tvrdi (ja myslim, ze je mimo).
OT. Teď už je všem jasné, že ta "společnost" byla založená pouze za účelem šíření FUDu proti ODF virální metodou, tudíž platí to co jsem psal nahoře.Jenže on se namísto toho zachoval tak, aby ODF co nejvíc poškodil, což rozhodně není samo sebou.Napsal do blogu co si mysli, to se posledni dobou dela... Proste s necim nesouhlasi, tak se ozve. Mel mlcet jen proto, aby se toho MS nahodou nechytnul? Vite o kolika vecech by se pak na internetu vubec nemohlo psat?
vim ~/.emacs