Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Kupodivu jde a funguje to naprosto bez problémů včetně audio routingu (funkční přepínání mezi sluchátkem a reproduktorem). SMS rovněž fungují korektně.
neco do ceho se nedostane treba NSANSA je precenovano ...
Made in USA Electronicsje tez zavadejici, elektronicke soucastky a software totiz ovlada 100% DEU
je to jen hracka pro zkusenejsi ale nevhodna pro nezkuseneAni ne. Jak jsem psal, byl jsem sám dost příjemně překvapen. Vážně je to dnes již vychytané i po sw stránce a dost blbuvzdorné, vlastně jsem zatím nemusel otevírat terminál (pokud jsem sám nechtěl) a až na jeden otravný bug v Nautilu/GTK vše co jsem zkoušel fungovalo korektně out-of-box. Ovládání taky není problém, responzivní GTK aplikace i samotné prostředí (Phosh) se ovládají stejně příjemně jako můj Android telefon. Tedy, až na ten pomalejší hardware, jehož nedostatky jsou u některých náročnějších aplikací znát.
Muzes jit laskave se svym NESPRAVNYM nazorem do p*ce? Otrokem jsi akorat ty - jablecnym.Klid, to je akorát nějakej frustát, co má potřebu tady machrovat... Já mam iPhone taky, má to svoje výhody i nevýhody. Některý věci jsou skvělý, jiný naprosto retardovaný - za mě například nemožnost vypnout wifinu a bluetooth z rychlého panelu nebo neschopnost ukazovat spotřebu dat bez nějaké explicitní podpory od poskytovatele (takže s T-mob v ČR mi to nefunguje).
Ja bt a wifi z neceho co je k dispozici po swipnuti prstem shora dolu vypnout zapnout muzu.Zapnout ano, vypnout ne. Tady to je popsané.
Rovnez mi to v nstaveni / mobilni data ukazuje protecena data v aktualnim obdobi a i v roamingu.Jistě, ale to období nejde nastavit. Na Androidu to jde, ne z příkazové řádky, ale normálně v grafickém rozhraní. Na iPhonu tohle rozhraní neexistuje, umí si to pouze vzít období od poskytovatele, což nefunguje vždy (v mém případě např. to nefunguje, taže "aktuální období" trvá do chvíle, než to manuálně vyresetuju, což opravdu dělat nechci). Čtení brožurek nepomůže, není to tam, protože daná funkcionalita prostě na tom systému neexistuje.
Byli doby kdy jsem ve sve firme normalne pracoval, ale delat restart nekde v lese je proste pruser managementu.Jasně, sedět v hezkém počasí na zadku v kanceláři je jistě mnohem lepší. Doporučuji si nastudovat termíny jako digitální nomád (kyber nomád).
Kurva proc lidi neumi cist v kontextu? Bavime se o telefonu. Restartovat server pres telefon ma s digitalnim nomadstvim asi tolik spolecne jako ty a inteligence.Digitální nomád může úplně klidně někde něco provádět přes SSH z telefonu, to může v některých situacích velmi dobře dávat smysl a opravdu to není nic proti závaznému mezinárodnímu kodexu digitálních nomádů. Který neexistuje, takže tvoje řeči o tom, co nomád může/nemůže dělat jsou gatekeeping...
Je to chyba managementu.Nebo třeba založili startup a ještě nemají prachy na to platit si 24/7 support z několika dalších lidí? Jasně, tihle lidi s pokrytým supportem nemusí řešit uvedené, ale zase pak často mají spoustu jiných zážitků v práci, které si pak vylévají v diskuzích na Rootu. (typicky že sedí v nějakém zbytečném korporátu) Samozřejmě pokud se ti to podařilo nakombinovat oboje, gratuluju.
ja na iphonu nepotrebuji lupu ani zadne hodinarske nacini, abych spravne kliknul na scrollbar..No tak zrovna s kliknutím na scrollbar na iPhonu moc spokojenej nejsem, funguje tak nějakě někdy jo, někdy ne (ale je to drobnost a v činnostech mi to nepřekáží, takže neřešim).
Tiskni
Sdílej: