Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Druhý od spodu je ten ještě studený 6-tý a 7-mý od spoda při teplotě okolí 35°C neuchladils, pokud jsi je naplno zatížil. V práci to bylo jako sedět na letišti mezi vrtulníky.
To není tak úplně pravda, všechny „ode mně“ měli vždy minimálně jeden přídavný větrák v zadu (obvykle 120mm) a často i jeden ze předu. A minimálně jeden z těch CPU (PC od HP) co jsem co jsem uvedl v tabulce (jsem si to nyní ověřil) měli 80mm vzadu a velmi dobré sání ze předu a mám pocit, že ten DELL tam měl dokonce tunel ze dvěma ventilátory - ale to si nejsem jistý…
Oba ventilátory CPU i ten zadní se při drobné zátěži roztáčely do otáček, které slušný dnešní ventilátor nemá ani dosahovat. Jak to bylo v létě v neklimatizované místnosti - smůla o hlukové pohodě nemluvě.
Ne-ne tyto CPU byl běs, to bylo jediné období co jsem i několikrát dodal pár od AMD (, které byly výkonově horší a blbě ovladatelná ve více procesech, ale bylo je možné normálně uchladit). Je to asi „jiné“ TDP co se u nich píše, už jen proto, že oba mají uvedené stejně a třeba Q6600 má psané 105W a uchladil to ventilátor, který se ani neroztáčí, na rozdíl od turbíny s teplometem u Precott-ů.
PS: Bedny jsou furt ± stejné, pokud opominu ty lowest-level.
návrhu tehdejších bedenSpis nez bedny bych rekl, ze byl problem se zdroji. P4 byl tusim prvni co vyzadoval pridavne 4pin napajeni, a spousta zdroju, hlavne OEMka, byla jeste dimenzovana na 200-250W, presneji receno cinskych wattu
myslim, ze to boli Prescott, my sme mali problemy s 3GHz, po zapnuti do minuty mali okolo 55-60st, a to sme pozerali v biose. pri zatazi som to radsej nemeral :) nepomahali ani lepsie chladice, pridavne ventilatory, proste to bola jeho prevadzkova teplota.
V tej dobe sme reklamovali asi 60% tychto procakov. ked prisli nove, ten isty model, tak tam uz teploty boli v pohode.
běži na Javě, takže lze spustit prakticky kdekoli.Ten byl dobrej!!!
Oprava já mám Raspberku s 256MiB RAM a defautlt nastavení předpokládá 1GiB (tipuji dle nastavení spouštění Javy). Jsem vyšel z tohoto a mám tam Ethernet, tam jsem napsal 512MiB, ale má jen 256MiB (je to jeden z prvních modelů).
Jojo 640kb - no kdyby to bylo kompilované, z nějakého normálního jazyka, tak by i možná 32MiB stačilo.
Tiskni
Sdílej: