Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Jeste jsou tu mnohem horsi Do No Evil (tm) Googlisti s Chrome a Gmailem
Google na to jde trochu jinak, ten pro změnu snaží všechny stávající mechanismy obejít a tlačí QUIC.
tak si myslím, že je čas křičetVisací Zámek
nevěřte nikomu, komu je přes deset
Ad bod jedna, ja jsem nerekl, ze je to konspirace IETF, to je spis o tech clenech a o jejich rozpoctech, ze. A potom o sekundarni slozitosti s komunitnim rozpoctem z Cech tyhle jejich seance nasledovat, je temer nemozny. Ty to mas vyreseny, kdyz hostujes miliony a miliony domen komercne, ze jo Nerikam, ze ty lokace vybira vedeni IETF, jestli vubec nejaky je - cekal bych, ze je to co nejtensi layer lidi, vsak fakt netvrdim, ze je tam konspirace - jenom tvrdim, ze to korporatni prachy "unesly" dal od vsech ostatnich, min privilegovanych - tj. i globalni akademie. Jak se treba profesori z UK/CVUT muzou do takovy veci zapojit? Kdo jim zaplati cestovny a hotely?
Ad bod tri, berlica pro ktera zvlastni prostredi? Browser nebezi v prostredi, kde bezi i standardni, rozvijejici se podporovany prostredi, ktery standardne podporuje resolvovani? Jakoze, proc to browsery musi resit jinak a vsechny ostatni aplikace na Internetu maji dal pouzivat normalni DNS standardy, ne nejaky sprsknutiny kone s veverkou?
Ad bod ctyri, myslis, ze by to slo bez toho, aby ses s tema lidma znal osobne uz?
Dik za obsahlou odpoved, i kdyz to trochu posvitilo na temny zakouti, furt v nich neni dost svetla, abych tam ten poklad, proc se tohle cely dela, nasel...
Jak se treba profesori z UK/CVUT muzou do takovy veci zapojit? Kdo jim zaplati cestovny a hotely?
Teď zrovna bude v březnu meeting IETF v Praze. :-)
Tiskni
Sdílej: