V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
ve svete plnem robotu netreba pracovatTak a ted se zamysli. Myslis si, ze firmy vyuzivajici roboty ti budou zivit zbytecnou armadu darmozroutu? Nebudou. Kdyz neni potreba prace tech lidi, nema jejich zivot z trzniho hlediska smysl, protoze konzumovat nabidku stejne nemohou, kdyz nemaji za co.
ktera je skoro tak dulezita, jako je rodina.s tim bych i souhlasil, pokud mas na mysli tzv "tradicni rodinu" :D
Kdepak. Firmy (spolecnosti) jsou a budou potreba. Jedna se o zakladni spolecenskou jednotku, ktera je skoro tak dulezita, jako je rodina.Naprostou většinu lidské historie nic takového neexistovalo. Spoléhat, že vydrží navždy je imho naivní.
Tak a ted se zamysli. Myslis si, ze firmy vyuzivajici roboty ti budou zivit zbytecnou armadu darmozroutu? Nebudou. Kdyz neni potreba prace tech lidi, nema jejich zivot z trzniho hlediska smysl, protoze konzumovat nabidku stejne nemohou, kdyz nemaji za co.Což skončí tak, že tyhle firmy budou zdaněny až na hranici únosnosti, čímž bude dosaženo ekvilibria.
Kdyz neni potreba prace tech lidi, nema jejich zivot z trzniho hlediska smysl, protoze konzumovat nabidku stejne nemohou, kdyz nemaji za co.A ty firmy snad budou mít smysl ve světě, kde si skoro nikdo nemůže koupit jejich výrobky, protože na ně nemá? Robotizace nezvyšuje jen kvalitu, ale především kvantitu. K čemu ti je firma, která vyrobí miliardu luxusních sportovních triček za měsíc, když máš trh jen na milion kusů? Problém těhle úvah o budoucnosti je, že počítáme s ekonomickým systémem jako s nějakým jasně daným pravidlem, které se nebude měnit. Přitom peníze defakto neexistují - je to jen vyjádření lidského přání provádět mezi sebou ekonomické transakce. Tohle přání rozhodně nezmizí, i kdyby většina peněz byla alokována nadnárodními společnostmi a všichni ostatní měli hovno. Místo toho dojde k ohnutí systému, protože to je jen nástroj, ne fyzikální pravidlo.
Robot Operating System (ROS) is a collection of software frameworks for robot software development, providing operating system-like functionalit
Tiskni
Sdílej: