Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
A hlavne jak jsem jiz napsal-srovnava se nesrovnatelne, nebot opengl ve windows je okrajova zalezitost (krom quadra).Nemyslím. Mě jako hráči může být naprosto šumák, zda hra jede pod DX, nebo OGL, je to prostě nepodstatné. Důležité je pouze zda mi poskytuje všechny herní funkce na obou systémech a jak rychle. Nezdá se mi, že by tam psali, že ta hra je nějak ořezaná (nebo tak výrazně, aby hráč zaregistroval nějaké rozdíly), takže se mi to porovnání zdá naprosto OK.
Jako zkušenému uživateli mi záleží na technologii.Samozřejmě, ale proč za každou cenu trvat na technologii, na které daná hra jede hůře? Jinak mě zas více méně záleží na tom, abych si hry mohl bezproblému zahrát pod Linuxem. A je mi jedno zda poběží pod Wine (a dokonce mi nevadí jej trochu poštelovat, nebo případně opatchovat, ale samozřejmě byl bych radši, kdy toto z mě udělal již výrobce. ), nebo poběží nativně. Hlavně, že si ji budu moci zahrát.
A hlavne jak jsem jiz napsal-srovnava se nesrovnatelne, nebot opengl ve windows je okrajova zalezitost (krom quadra).To bych rozhodně neřekl. Cela řada her od id Software používala engine postavený na OpenGL. Quake 1 - 3, Doom 3, původní Half-Life a všechny jeho mody jako Counter-Strike nebo Team Fortress. Těžce nekompletní seznam je zde, schválně se podívejte, kolik her používalo např. Quake 3 engine (link).
mesicne vyjde tak 10-20 her (bavim se o tech lepsich).
1)270FPS to melo v directx, kde ta hra je promakanejsi jak v openglhttp://blogs.valvesoftware.com/linux/faster-zombies/#comment-4325
The Linux version of Left 4 Dead 2 has all graphical features enabled. Obviously, there are still some bugs we are working on but overall, the stability and quality of the rendering is on par with the Windows version.http://blogs.valvesoftware.com/linux/faster-zombies/#comment-4216
The image quality equals that seen on Windows with Direct3D.
Novinky sú s týmto pozadu asi tak týždeň ;)
Každopádne, jedna vec je takéto pomerne čajové PR vyjadrenie a druhá vec by bolo oficiálne oznámenie o vývoji pre Linux :)
Hra Left 4 Dead 2 jim běží na stejném hardwaru rychleji na dvaatřicetibitovém Ubuntu 12.04 než na čtyřiašedesátibitovém Windows 7.Co by na to řekl Jardík?
vim ~/.emacs
GNU/Linux nikdy nebude herní platforma:
1) část her na nich díky zabednenosti autorů nefunguje vůbec
2) zbytek běží tak rychle, že se to nedá hrát
Vlastní zkušenosti:
GTA:SA před lety na Ubuntu jelo s asi o 50% vyšším frameratem jak na čistých WinXP
Proč se omezovat, když můžu jet naplno? Popravdě potkal jsem i hry, u kterých frame limiter nic neovlivnil
Tiskni
Sdílej: