Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
LinuxOS.sk upozorňuje na zajímavý seriál s názvem „30 Linux Kernel Developers in 30 Weeks“ vycházející na webu Linux.com. Jak název napovídá, cílem seriálu je čtenáře během třiceti týdnů formou rozhovorů seznámit s třiceti vývojáři linuxového jádra. První díl se zabývá Linusem Torvaldsem, další dosud vydané díly se věnují Thomasi Gleixnerovi, Sarah Sharpové a Jeanu Delvareovi.
Tiskni
Sdílej:
Name Sarah Sharptakze jdi s -ova k certu... :(
Sklonovani a prechylovani jsou dve ruzne veci.Takže na letišti přivítáme Baracka Obamu a Michelle Obama?
Nebo Hillary Clinton?
Ano.
citace z odkazu:Milá Martino, chápu, že amerikanizace dnešní mládeže je v pokročilém stádiu (možná budou naši potomci nenávidět všechno anglo-americké podobně, jako dnes mnoho lidí nesmyslně nenávidí vše ruské), ale možná by stálo za to se trochu zklidnit v diskuzi a raději si o cizích ženských jménech v jazyce českém něco přečíst.Name Sarah Sharptakze jdi s -ova k certu... :(
Proboha,Panenko marie.
přechylování není přivlastňování. -ová není -ovaTvrdí někdo, že je? A tvrdíš ty, že není od přivlastňování odvozeno?
Tak to -ová pro muže je tam jako výraz svobody v tom, jak se kdo chce jmenovat záměrně. Připadá vám to víc absurdní než legrační? Když dáma zahodí zakončení -ová, i když přijme jméno manžela, tak se taky svému okolí snaží něco říct. Co? Snad jen to, že se odstěhovala do jiných krajin.
Je to hra s významy. Kdyby to byl Vivcenc Novákovic, tak "Kdo chce kam, pomozme mu tam." Je ale třeba mít na paměti, že při spojování manželů se dohromady dávají celé famílie. Utvářejí se vztahy. :)