Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Podobný šmejdi se vyskytují všude možně.Což platí i o Seznamu samotném a jeho vedení.
Co dělá Seznam zlého? Kdyby se nevěnoval zprávařině, tak nic. Jenže, kdo má noviny, má moc. Dřív byl Seznam celkem fajn, jako Yahoo. Jenže dneska je obsahem aktualit strašná žumpa, jako Yahoo.
Poslední dekádu je strašně okaté, jak Lukačovič přes Seznam tlačí svoji agendu víc, než kdy Babiš tlačil tu svoji přes MAFRA. Protože má Lukačovič miliardy a nejčtenější zprávařský web v Česku, nemusí být ani politik. Stačí, že má veliký vliv, který dokázal pohnout s volbami, aby nás zastupovali nehorázní zmrdi.
"Co dělá Seznam zlého?" je vskutku dobrá otázka.
To chce čas. Jako si státy poradili s finanční kriminalitou, tak si poradí i s kybernetickou. První růžky už vystrkuje Evropská unie, která na poli své působnosti vypotila NIS2. Čekám, že pro počítačové komunikační služby časem vzniknou podobné povinnosti, jako mají telefonní operátoři: Žádné anonymní účty, protokolování provozu a povinnost strpět napojení tajných služeb. A samozřejmě uvnitř silových složek vniknou struktury a procesy pro řešení těchto případů.
V ČR je například neoprávněné použití výpočetního systému trestný čin. Trestná je obecně i příprava a čin ve stádiu pokusu. Občas mě hryže svědomí, jestli bych neměl začít spamovat polici s každým pokusem o přihlášení k SSH. Zatím informuji jen zdrojového ISP, ale ti na to obecně kašlou, protože to jsou pro ně jen výdaje.
A pokud se budeme bavit o aktuální kauze, tak tam asi zřejmě došlo k potvrzení, že vyděrač je i majitelem peněženky, bo mu tam někdo ze srandy poslal almužnu a on to potvrdil (aspoň se to tvrdí v následujících tweetech).Že jsi majitelem peněženky se potvrzuje tak, že podepíšeš zprávu privátním klíčem té peněženky. Napsat „0,0001? jako fakt?“ může kdokoli (právě jsem to udělal). Každopádně když bys někomu chtěl takhle způsobit problémy, tak musíš získat jeho adresu, kterou ještě nepoužil, a současně to není nějaká co běžně zveřejňuje (třeba na webu jako donation adresu) - protože ta by šla vygooglit a hned by to bylo jasné. Takže to nejde úplně u kohokoli, musí to být někdo, kdo má byznys generující nové adresy (třeba nějaký eshop, který používá adresy pro odlišení objednávek), no a tam pak je zase nuda že asi stačí napsat policii „hele já mám tenhle eshop a ten to vygeneroval“ a pokud mají půl mozku (což není zaručeno), tak to taky hned pochopí.
To jako když mě někdo bude moc srát, tak mi stačí si zjistit jakou má bitkoinovou adresu a rozesílat jeho jménem vyděračské maily a o zbytek se postará policie a soudy? Proč vyděrač nepožaduje třeba XMR jestli nechce aby ho chytli? Majitel peněženky musí nějak dokazovat, že nikoho nevydíral? Se mi to celé nějak nezdá.nemáš používat takovou kokotinu, jako je krypto. Chtěl jsi neregulovaný "peníze" mimo zákon, máš cos chtěl-
To máš těžké. Osobně jsem rovněž toho názoru, že kdo chce odpálit nějakou bombu, nikoho předem neinformuje.
Jasne, jenze tohle je ucebnicovy scam, ze ktereho si Lukacevis dela reklamu a vaz to bere asi jen Max..Spíš učebnicovej příklad, jak našinec má ukrutnou potřebu ke všemu musí mít "vlastní" (blbý, ale odlišný!) názor, respektive nejen mít, ale taky všem říct.
Spíš učebnicovej příklad, jak našinec má ukrutnou potřebu ke všemu musí mít "vlastní" (blbý, ale odlišný!) názor, respektive nejen mít, ale taky všem říct.Tak snad se ti ulevilo.
Tiskni
Sdílej: