Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
…Windows 98… Že ten systém už nesplňuje moderní požadavky na bezpečnost, stabilitu a co já vím ještě?
Už??? :-)
Bylo by zajímavé, kdyby nám provozovatelé takových učeben zde na ABC zprostředkovali své zkušenosti.No tak se ptejte
Pul mega za co? To tu ucebnu postavili?Součástí projektu je také případová studie a další prezentace včetně semináře pro pedagogy, aby tak mohly vzniknout další podobné „open classrooms“ po celé České republice. Vsadím se, že za studii, prezentace a seminář padne víc než za vlastní vybavení. Takhle se to přece dělá - na projektu se musí především přiživit spousta konzultantů a "vedoucích projektů" na všech úrovních. Publikovat podrobně rozepsané náklady na takovou učebnu by určitě bylo velmi inspirativní.
471.500,- je dotace od Nadace CEZ a ta padne na: nakup HW, stolu, zidli, elektroinstalace, vybudovani pocitacove site. Kdyz si to rozlozite pro 15 pocitacuTo bude tím, že v té zprávě právě tyto konkrétnější údaje chybí. Není počítačová učebna jako učebna, taky tam mohlo být počítačů třeba jen 5... Tj. nedivte se, když si lidi spočítají náklady na zřízení malé učebny třeba ve škole s použitým HW za několik desítek tisíc a pak jim k tomu nejde náklad půl miliónu. Že bude studie financována samostatně, taky řečeno není, pouze že je součástí projektu. To jen na vysvětlení, že podle té zprávy si to můžou lidi vykládat různě. Možná podnět pro větší transparentnost už od začátku?
Tiskni
Sdílej: