Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Nie je to náhodou tak, že podobne ako je dostupná cache, sú dostupné ak tie logy?Cache je dostupná na vašem počítači (pokud si jí nemažete), logy jsou "dostupné" na serverech Googlu a pochybuji o tom, že Google volně rozdává FTP přístup ke svým logům (které jsou mimochodem velmi cenné pro další rozvoj vyhledávacích služeb, takže je Google bude tajit i z čistě obchodních důvodů).
Mne proste nie je jasné, prečo okolo toho robí EÚ taký bordel a prečo sa google podriaďuje, keď o nič nejde.Z toho bych ještě neusuzoval, že jde o něco vážného. Prostě nějaký (počítačově) pologramotný úředník v Bruselu si někde něco přečetl, ne moc dobře to pochopil a začal kolem toho dělat dusno. Pak se toho chopili (počítačově) pologramotní novináři, pro které to bylo něco, co dokážou (dle nich) z IT pochopit, a nafoukli z toho mediální bublinu. A na té se zase rádi přiživí politici. Co s tím má chudák Google dělat? Nezbývá mu, než říci, že bude vyjednávat, a snažit se vysvětlit to. S EU to víceméně nesouvisí, kdyby ten úředník seděl někde jinde, bude to řešit nějaký národní stát, nějaká instituce, které se to nějak vzdáleně týká, nebo třeba nějaká nevládní organizace. Skutečný problém je, že se ten nesmysl nezarazí hned na počátku, tedy to, že to média začnou nafukovat, aniž by zjišťovala, o co jde. Pravda je, že pak by to měl zarazit nějaký vyšší úředník nebo politik, jenže to si v dnešní mediální době jen tak někdo neriskne, protože má pocit, že by to bylo to poslední, co by jako veřejně činná osoba udělal, pak by jej média ukřižovala. Což sice taky není pravda, protože se asi dá dopředu jen těžko odhadnout, zda to v médiích zapadne jako drtivá většina jiných věcí, nebo zda se zrovna tohoto "selhání" politika chytnou, ale kdo by to riskoval, že…
^^
. Tie logy beriem, len som sa pýtal.
Zahovárať každú vec tým, že ju vytiahol pologramotný úradník sa mi nezdá úplne košér. Radšej by sme sa mohli zhodnúť na tom, že nemáme dosť údajov, aby sme mohli robiť akékoľvek závery.
Zahovárať každú vec tým, že ju vytiahol pologramotný úradník sa mi nezdá úplne košér. Radšej by sme sa mohli zhodnúť na tom, že nemáme dosť údajov, aby sme mohli robiť akékoľvek závery.Nechtěl jsem všechno svádět na úředníky; s tím, že budou mít nejrůznější nápady, se musí počítat. Daleko víc mi vadí právě to mediální mlžení kolem – přitom média by měla být právě tím, kdo bude ty informace uspořádávat, ne ten, kdo v tom dělá ještě větší zmatek.
Tiskni
Sdílej: