Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Navic je to primo proti ideim hnuti svobodneho softwaruNení. Pojem "svobodný software" neříká nic o ceně, ale o právech (a povinnostech) uživatele. To je pořád dokola jak u blbých ... Free Software != software zdarma.
Mate pravdu, napr. u nas je to tusim vezeni az do 5 let, penezita pokuta a/nebo propadnuti veci. Postih by mel odpovidat zavaznosti cinu, ostatne proto o nem rozhoduje soud v kazdem konkretnim pripade zvlast. Ceho se tedy firma dopustila tak zavazneho? Pouzila BusyBox, ktery je zdarma dostupny komukoliv, ve svem embedded zarizeni a nenabidla ho se zdrojovymi textyPokud to bylo skutečně takhle, ta je zase divné, že se strašně zdráhali ty zdrojáky dát.
pomijim fakt ze v nem neco upravovala, o dulezitosti jejich uprav by se asi dalo s uspechem polemizovat kdybychom vedeli ceho se tykaji.To je právě dost podstatný fakt, který se pominout nedá. Jak už jsem psal jinde, buzerovat někoho za to, že použije v nějakém svém produktu nijak neupravený notoricky známý a všobecně dostupný GPL kód a nezaloží přitom miliontý první mirror zdrojáků tohoto programu, pavažuju za chybu. Na druhou stranu, pokud někdo šíří odvozené dílo, tak se licencí řídit musí jinak ať to nepoužívá.
Zpusobila Vam konkretne nejakou ujmu? Nebo mate seznam tisicu osizenych zakazniku kteri si koupili jeji zarizeni a citi se omezeni ve svych pravech na zdrojaky BusyBoxu? Rekl bych ze ne.Mě osobně nezpůsobuje žádnou újmu ani to, že někdo zkopíruje Windows nebo CDčko čágo bágo šílenci 10. Ale to přece neznamená, že se zákony nemusí dodržovat?
U nás například podle § 105b AutZ:
(1) Právnická nebo podnikající fyzická osoba se dopustí správního deliktu tím, že
a) neoprávněně užije autorské dílo, umělecký výkon, zvukový či zvukově obrazový záznam, rozhlasové nebo televizní vysílání nebo databázi,
b) neoprávněně zasahuje do práva autorského způsobem uvedeným v § 43 odst. 1 nebo 2 anebo v § 44 odst. 1, nebo
c) jako obchodník, který se účastní prodeje originálu díla uměleckého, nesplní oznamovací povinnost podle § 24 odst. 6.
(2) Za správní delikt podle odstavce 1 písm. a) se uloží pokuta do 150 000 Kč, za správní delikt podle odstavce 1 písm. b) pokuta do 100 000 Kč a za správní delikt podle odstavce 1 písm. c) pokuta do 50 000 Kč.
Pokud by to bylo navíc posouzeno jako trestný čin (§ 152 TrZ), lze za to viníka poslat (zcela teoreticky) až na dva roky do chládku.
Tiskni
Sdílej: