Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Bez funkčního OS na disku tedy bude možné brouzdat po webu, posílat e-maily, přehrávat videa a hudbu, telefonovat a ještě více. Bude také možné provádět diagnostiku nebo opravovat operační systém.a přišlo mi, že je tam prostě image s OS, který obsahuje pár šikovných nástrojů a bude ti fungovat vždy. Ale pokud si člověk nemůže sám upravovat seznam důvěryhodných certifikátů (a tím instalovat vlastní SW na HW, který si zakoupil), tak je to zavrženíhodné. BTW: ale i ty obsažené certifikáty nahrané výrobcem musí jít změnit, ne? Ať už flashnutím nebo výměnou čipu. IMHO se vždycky nějaký šikovný hacker najde
Are not routinely updated and their updates are made from secure sites controlled by PhoenixViz ta prezentace, co odkazuju nahoře. Only runs signed and certified apps Entire system goes through a qualification / validation process before going out to customers - Launched from secure, tamper-proof storage area - Secure launch of trusted code and DRTM enforced using onboard TPM - Ensures secure startup of system using Intel TXT / AMD SVM - SRTM enforced using services offered by SecureCore Ability to enforce secure startup using multiple methods Leverages the most secure BIOS in industry Prevents system corruption by rogue applications or malware Operational tamper resistance via SMM based “watch-dog” Prevents system corruption while in use
Tiskni
Sdílej: