Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Já nevím, co maj všichni s tím kecem, že Windows v době zobrazení loginu není plně neběhlý. Samozřejmě, že je.Tak proč teda tak dlouho trvá, než se od přihlášení zobrazí plocha a panel s nabídkou start? Nebo ty už se nepovažují za součást Windows, aby měření dopadlo lépe?
jestli to chcete brát nadále tak jak to berete, tak se koukněte na takový linux .... startuje nejmíň 2x pomaleji než Windows při spouštění služeb podobného typu a stejně KDE spouští 5 sekund další bordel,...Kouknu na takový Linux - doba bootu je srovnatelná s dobou bootu Windows XP (za dobu bootu považuju celý ten čas, kdy nemůžu nic dělat, protože počítač něco šrotuje.)
Tak proč teda tak dlouho trvá, než se od přihlášení zobrazí plocha a panel s nabídkou start? Nebo ty už se nepovažují za součást Windows, aby měření dopadlo lépe?Než se v KDE zobrazí panel, plocha a kmenu a spustí všechny jeho služby, tak musíte čekat 3x déle než ve Windows XP. Ve Vistě se mi zobrazuje panel i plocha okamžitě, ostatní spouštěné aplikace se spustí paralelně na pozadí, narozdíl od KDE, které je spouští postupně - na vícejádrovém CPU je pak rozdíl více než patrný.
Ano, to mohu potvrdit. Také si myslím, že při zobrazení logovacího okno windows ještě něco dodělává. Měl jsem skript na práci s doménou a sám o sobě chodil, ale automaticky při startu se nechtěl provézt - museli jsme do něj přidat čekání - neměřili jsme přesně a tak jsme dali 30s.
Z konference Windows na můj dotaz:
Tipoval bych, ze to bude tim, ze pri startu XP (podle SCHTASKS to asi XP budou) se ve vychozim nastaveni sit neinicializuje okamzite, ale az se zpozdenim. To by vysvetlovalo, ze manualne (kdy uz je sit k dispozici) skripty projdou. Tohle chovani jde nastavit, ale bohuzel si opravdu nevzpoominam, jak se teto funkci rika :(
sshd
.
Tiskni
Sdílej: