Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
byla svědkem by bylo lepší.ale stejně blbě
vim ~/.emacs
Groklaw poukazuje na zajímavý komentář ČNI.Hahahaha. "Maximum openness and transparency of the whole process." Pinocchio, Pinocchio, wherefore art thou, Pinocchio? We want to see your nose! mi nepřijde jako poukazování, spíš ublíženecký výkřik od někoho, kdo by nebyl vtipný ani kdyby mu to přálo tisíc sudiček a pámbů k tomu.
Coexistence of two very similar international standards such as ODF and OOXML is undesirable in a long term perspective. Therefore we ask JTC1 to start work on a progressive harmonization of both formats in cooperation with OASIS and ECMA organizations which are originators of these document formats.
Příde vám normální hlasovat pro něco znovu a znovu a znovu a znovu a znovu, když se pro něco řekne NE, tak dlouho, dokud se neřekne ANO? Mně teda ne.hm, to mi něco připomíná ... taky se všichni tak těšíte na "euroústavu" nebo máte takovou radost ze zákona o registrovaném partnerství (někde jsem četl, že jeho různé podoby poslanci zamítli více než dvousetkrát, zatímco většina jiných věcí po prvním zamítnutí zmizela ze scény)?
Kdyby se mazaly jen ty nesouhlasné příspěvky (některé značně vulgární, něco takového by se stěží tolerovalo na jakémkoliv diskusním fóru), ale vypnutí celé diskuse v redakčním systému má tedy dle mého do cenzury daleko.No a dle mého jste tedy pěkný pokrytec. Vypnutí celé diskuse (proč zrovna po objevení se nesouhlasných příspěvků?; náhoda?) je jen elegantnější forma cenzurování. Od těch, co by se rádi považovali za propagátory svobody, tedy vcelku příznačná, jak se zdá.
Škoda, že se to na závěr celého standardizačního procesu zvrhlo. Dnes už asi není možné se o OOXML bavit bez osočování z úplatků, zákulisních machinací či nastrčených figurek (z obou stran).Myslím si, že můžete poděkovat hlavně těm fanatickým členům tzv. komunity OSS. Viz demagogické diskuse na tomto serveru, viz napadání pana Koska aj.
Nad to se ještě semelou "morální imperativy", zda je ignorování polopravd uváděných ve zprávách OSS alibismus nebo jak OSS dospělo ke stovkám miliónů a kdo to číslo prošetří. Jako kdyby na tom, probůh, vůbec záleželo.Máte pravdu, jako kdyby na pravdě, probůh, vůbec záleželo. No to se vám tedy povedlo, Pepo Nováku.
No a dle mého jste tedy pěkný pokrytec. Vypnutí celé diskuse (proč zrovna po objevení se nesouhlasných příspěvků?; náhoda?) je jen elegantnější forma cenzurování.Zkuste si představit, že byste na webových stránkách mediálně zaštitoval nějakou organizaci. Co byste dělal, kdyby Vám nějaký hulvát začal psát do diskusního fóra, že Vy i Vaši kamarádíčkové (členové oné organizace) jste banda čuráků? Můžete buď: a) příspěvky ignorovat a nechat je viset na fóru na očích všem navštěvníkům, kteří se o Vaší org. chtějí něco dozvědět, b) smažete ony příspěvky a dostanete nálepku cenzora, který maže jakýkoliv negativní ohlas, c) vypnete celou diskusi (a s ní i konstruktivní poznámky či pozitivní ohlasy tedy to, k čemu byste se měl naopak hrdě hlásit) a budete za cenzora zrovna tak. Hádám, že máte v čarovném klobouku přichystanou zázračnou variantu d).
Od těch, co by se rádi považovali za propagátory svobody, tedy vcelku příznačná, jak se zdá.Hnutí svobodného softwaru není hnutí hippies. :) Je sice potěšující, že FOSSu přisuzujete i roli buditele na půdě lidských práv, obávám se však, že něco takového Stallman nikdy nezamýšlel, ba ani nezamýšlí. :)
Myslím si, že můžete poděkovat hlavně těm fanatickým členům tzv. komunity OSS. Viz demagogické diskuse na tomto serveru, viz napadání pana Koska aj.Kdepak ty věci, příznivci FOSSu už na svou zašlou slávu "fanatismu" mohou jenom s nostalgií vzpomínat. ;) Ostatně např. tyto výživné diskuse jsou toho důkazem. Čuráky, chudáčky, přizdisráči, úplnými nulami a jinými delikátnostmi na hlavu odpůrců fast-tracku nebo přímo OOXML se to tam jen hemží. Ani jedna ze stran nemá té druhé co vyčítat. A nemylte se, ony strany nejsou FOSS vs zbytek světa, jak by k tomu mohla svádět Vaše poznámka o "komunitě OSS". Zde i na Rootu se ozvalo pár "linuxářů" (nebudou jistě zdaleka jediní), kteří fast-track OOXML podporují a naopak se jim nelíbí obstrukce ze strany kritiků.
Máte pravdu, jako kdyby na pravdě, probůh, vůbec záleželo. No to se vám tedy povedlo, Pepo Nováku.Aspoň na něčem se shodnem. ;)
Můžete buď: a) příspěvky ignorovat a nechat je viset na fóru na očích všem navštěvníkům, kteří se o Vaší org. chtějí něco dozvědět, b) smažete ony příspěvky a dostanete nálepku cenzora, který maže jakýkoliv negativní ohlas, c) vypnete celou diskusi (a s ní i konstruktivní poznámky či pozitivní ohlasy tedy to, k čemu byste se měl naopak hrdě hlásit) a budete za cenzora zrovna tak. Hádám, že máte v čarovném klobouku přichystanou zázračnou variantu d).V čarovném klobouku ne, ale v praxi třeba serveru abclinuxu.cz ano. Tady se totiž nemažou (necenzurují) celé diskuse, ale ty opravdové vulgarity se jen skryjí. Lidé se silným žaludkem si je pak mohou individuálně zobrazit a posoudit, co je vlastně cenzurováno. To je chytrý přístup k věci, který funguje. I kdyby byl totiž pan Molčan motivován jakkoliv pozitivně, fakt, že se nenápadně, bez jakéhokoliv upozornění odstranila nepohodlná a přitom seriozní kritika, zůstává v platnosti.
Hnutí svobodného softwaru není hnutí hippies. :) Je sice potěšující, že FOSSu přisuzujete i roli buditele na půdě lidských práv, obávám se však, že něco takového Stallman nikdy nezamýšlel, ba ani nezamýšlí. :)Prosímpěkně nepřisuzuji, to mi jen vnucujete vaše (zdánlivé?) nepochopení mých slov. Já jsem samozřejmě myslel "roli buditele" softwarové svobody. Na druhou stranu, že se třeba Stallman považuje za libertariána, také jistě není náhoda...
No to víte že jo.Máte pravdu, jako kdyby na pravdě, probůh, vůbec záleželo. No to se vám tedy povedlo, Pepo Nováku.Aspoň na něčem se shodnem. ;)
Na druhou stranu, že se třeba Stallman považuje za libertariána, také jistě není náhoda...a o čem to podle vás svědčí?
Tiskni
Sdílej: