Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
#/usr/bin/python import sys,os,re fIn=sys.argv[1] fOut=open(os.environ['HOME']+'/.config/esmska/contacts.csv','w') for l in open(fIn): ll=l.split(';'); name,num=ll[0],ll[1] operator=None if re.match('(\+420)?(60[1267]|72[0-9])',num): operator='[CZ]O2' if re.match('(\+420)?(60[345]|73[0-9])',num): operator='[CZ]t-zones' if re.match('(\+420)?(608|77[567])',num): operator='[CZ]Vodafone' if operator: fOut.write(name+','+num+','+operator+'\n')
Nejsem si jistý zda je pro python dostupná knihovna pro práci s javascriptem (operátory) a s html (autor vystřídal minimálně 2 knihovnyAle? http://docs.python.org/lib/module-HTMLParser.html http://docs.python.org/lib/module-htmllib.html http://docs.python.org/lib/module-re.html Delal jsem parser internetoveho bankovnictvi (prasacky kod ^ 2) a slo to vpohode. Javascript samozrejme v parserech nikdo neresi, algoritmus se prepise do nativniho python kodu, z pohledu internetove aplikace resim az uroven GET/POST pozadavku.
Sice taky preferuju Javu nad Pythonem (zvlášť v GUI aplikacích)Chtěl jste doufám říct Python nad Javou
Nejsem si jistý zda je pro python dostupná knihovna pro práci s javascriptem (operátory) a s htmlPro parsování HTML jsou přímo ve standardní distribuci Pythonu dvě knihovny - htmllib a HTMLParser. Kromě toho existuje mnoho externích knihoven, velmi mocná je třeba knihovna BeautifulSoup (i na parsování prasáckého HTML
Chtěl jste doufám říct Python nad JavouJasný, napsal jsem to obráceně
- kurz C - kurz C++ - multiplatformní programování ve wxWidgets a wxPython - paralelní procesy a programování - wxWidgets, openmp - technologie .NET - databáze (PHP + MySQL)+ některé další méně zajimavé (pro mě). V současnosti používám na vývoj webu python a jsem celkem spokojený, ale na aplikaci bych použil C++.
$ esmska Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: esmska.operators.DefaultOperator at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.90) at esmska.persistence.ImportManager.importOperators(ImportManager.java:131) at esmska.persistence.PersistenceManager.loadOperators(PersistenceManager.java:250) at esmska.Main.main(Main.java:76) Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: javax.script.ScriptException not found in gnu.gcj.runtime.SystemClassLoader{urls=[file:esmska.jar], parent=gnu.gcj.runtime.ExtensionClassLoader{urls=[], parent=null}} at java.net.URLClassLoader.findClass(libgcj.so.90) at gnu.gcj.runtime.SystemClassLoader.findClass(libgcj.so.90) at java.lang.ClassLoader.loadClass(libgcj.so.90) at java.lang.ClassLoader.loadClass(libgcj.so.90) at java.lang.Class.forName(libgcj.so.90) at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.90) ...3 more $ aptitude show sun-java6-jre | grep Verze Verze: 6-04-2
JAVABIN=`dpkg -L sun-java6-bin| grep /bin/java | tail -n1` $JAVABIN -jar esmska.jar $*
Tiskni
Sdílej: