Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
ano vim o rozsireni html_mail, ale ani me nehneHTML v mailech mi nevadí, teda pokud nejde o spam
obdobne na telefonovani pres net je SIP nebo podobny protokolKéž by, kdyby to fungovalo bezproblémově a člověk se vždy dovolal i přes všeljaké buzerace na síti, tak klidně, ale SIP je mnohdy nepoužitelný. Spousta lidí tu používá torrent a nikdo se nepohoršuje na tím, že lidi sosají od nich a používají jejich počítač jako server, zatěžují jim linku, výkon počítače a berou místo na disku. Naopak ten, kdo by nesdílel dostatečně bude kritizován. Myšlenka Skypu se mi líbí - decentralizace s sdílení podobné jako u P2P sítí (využíváš počítače ostatních uživatelů), což mu umožňuje bezproblémově fungovat i na velmi omezených sítích (firewally). Jediné, co je na něm nepřijatelné je uzavřenost protokolu, ale celková neprůhlednost (což ovšem lamy nevidí). Ovšem ten technologický princip je fajn*. Chtělo by to aby konečně fungovalo telefonování v Jabberu a dostatek proxy (klidně tvořené klientskými počítači). *) samozřejmě že by bylo lepší bojovat proti firewallům, NATům a dalším buzeracím, ale... BTW: Skype nepoužívám, radši komunikuji přes Jabber a když už telefonuji, tak z mobilu.
Ve firme mame zatim VoIP od jedne nejmenovane ceske firmy a bezproblemu, jinak osobne radeji pisu, takze jabber ;)Taky mám SIP účet u jedné české firmy, ve škole se s tím dá telefonovat v pohodě, tam je dost rychlé a kvalitní spojení, ale doma na ADSL mi to nefungovalo (nekvalitní až nepoužitelný zvuk). Možná by pomohl HW telefon s lepšími kodeky...
Ovšem ten technologický princip je fajnNo jak pro koho - přece jenom když jako supernode přešvihneš FUP limit a nevíš proč, tak už to tak fajn není...
K GPL - osobně tuto licenci nepovažuji za příliš svobodnouKaždá svoboda s sebou nese i povinnosti a odpovědnost. To by jinak nebyla svoboda, ale anarchie
vytvoření otevřené implementace reverzním inženýrstvím protokolu (podobně jako k tomu došlo třeba u ICQ).To by byla IMHO ztráta času. Akorát bys měl open source klienta, ale ten protokol by byl pořád stejně špatný (pod kontrolou jedné firmy, neprůhledný). Lepší by bylo to úsilí věnovat do Jabberu-Jingle nebo do softwarových SIP klientů. Ad ICQ: kdyby se nedělalo zpětné inženýrství a nevznikly programy jako Miranda, Trilian, Gaim... tak by už dávno lidi používali Jabber, zatímco takhle jsme zabředli do stavu, kdy má každý svoji nelegální Mirandu a je relativně spokojený (resp. je natolik líný, než aby přešel na něco lepšího).
Problém u Skypu je zavřený kód.Chtělo by to ale dosáhnou otevřenosti na stejné úrovni, jako má Jabber/XMPP. Tedy nejen open source klienti, ale i protokol a servery a možnost provozovat vlastní servery... Pak se teprve kvalita pohne rapidně dopředu. Akorát mi to přijde jako znovuvynalézání kola - IMHO by stačilo obohatit Jabber o chybějící funkce (reps. konečně je pořádně rozchodit).
Tiskni
Sdílej: