Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
budou si navzajem ukazovat obcanky a overovat, ze nejsou padelane? :DAno, zni to jako vtip, ale melo by to tak byt. :o)
Ne.Na zdůvodnění jsem docela zvědavý.
V zasade jde o to potvrdit, ze clovek je tim, za koho se vydava.Jako že je jedním z padesáti Josefů Nováků? Jméno je jistě v některých případech důležitým údajem. Dalším je třeba vlastnictví [1] e-mailu, jenže to se mnohem lépe ověřuje potvrzením přístupu k němu. Další může být vlastnictví [1] domény. Ale může to být třeba i vlastnictví přezdívky na nějakém komunikačním systému, i když to by povětšinou dělá právě přes doménu či e-mail. Vím dokonce o lidech, kteří v kontaktu s dalšími geeky občanské jméno vůbec nepoužívají. Ve světle toho mi vzájemné očumování státem vydaných občanských průkazů (či jejich padělků) za účelem kontroly, zda se dotyčný jmenuje křestním Josef a příjmením Novák jako docela trapná etuda, kvůli které opravdu nemá cenu opouštět kutloch. To radši půjdu s geekama normálně pít. [1] Většinou se člověk skutečně omezuje jen na potvrzení přístupu k danému prostředku.
Proto je potřeba nejdřív poslat podepsaný e-mail a pak si vytisknout jedinečný kód, který ti přijde zpátky, a tím prokážeš, že jsi vlastníkem toho e-mailu – viz stránka odkazovaná ve zprávičce:
Zašlete na adresu organizátora …e-mail …
Od organizátora dostanete jako odpověď jedinečné heslo, kterým se mu na setkání prokážete, čímž se ověří vaše e-mailová adresa a tedy i UID v klíči.
Jméno je jistě v některých případech důležitým údajem. Dalším je třeba vlastnictví [1] e-mailu, jenže to se mnohem lépe ověřuje potvrzením přístupu k němu.
Tiskni
Sdílej: