Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Neškodilo by dodat, že:
GPU-KLT+FLOW requires an nVidia card.
Jako jediná možná varianta mne napadá Intel, nicméně u těchto karet je logické, že netopí, jelikož mají výkon jako Nvidia z roku 2002 (mám v laptopu Intel i950 a seká se mi občas i Quake 3).
Právě kvůli CUDA bych čekal, že kvalita bude výborná.Protože pro CUDA se dobře programuje a ti nejlepší experti na video se to zároveň naučili? Haha.
Čertví, jaká je ta kvalita řešení ze zprávičky, když to ještě musí běžet na CUDA...Zkoušel jsem to a je to fakt jako na ukázkových videích. Tj. skoro neuvěřitelné.
* ffmpeg libraries could not be found.
* libswscale could not be found.
* slowmoVideo will be built: NO
přitom ffmpeg-devel v repozitářích nemůžu najít
Ona to je práce jednoho člověka a ten má evidentně nVidii. Ale třeba se do toho časem někdo pustí…
potrebuje to nvidia-cg-toolkitJo, ten ale kompiluje do DirectX nebo OpenGL shaderů, takže to by neměl být problém...
nejspis to vyuziva CUDA jadra v grafikach...Nic takového neexistuje
Jasně, takže "oni" vlastně nepoužívají tu spoustu procesorů v jádře, počítají to přes shadery, který jsou unifikovaný a ty se stream procesory/CUDA jádry nemají ale vůbec nic společnýho, že?potrebuje to nvidia-cg-toolkit..na GPU jsou jádrem GPGPU stream processory. Ty ale oni nepoužívaj, oni to opravdu počítají přes ty shadery, který jsou unifikovaný.
Někde/někdy se lze dočíst označení stream procesorů jako "CUDA cores" (např. v gui utilitě nvidia-settings)To je pouze marketingové označení - snaží se propagovat svoji technologii. Care-o-Meter:
Lo [-|--------] Hi
.
zkratka GPGPU je potom využití GPU na počítání něčeho jiného, než je grafika, nebo fyzika ve hráchNe. GPGPU je general purpose, což značí vyšší úroveň programovatelnosti (pouze nejnovější shadery). "Fyzika", ať už ve hrách, nebo kdekoli jinde, do toho patří samozřejmě taky.
Jasně, takže "oni" vlastně nepoužívají tu spoustu procesorů v jádře, počítají to přes shadery, který jsou unifikovaný a ty se stream procesory/CUDA jádry nemají ale vůbec nic společnýho, že?Oni = programátoři gpu-klt+flow, tak jsem to myslel. Co se týče těch jader: jestli jsou nebo nejsou fyzicky na konkrétních grafikách tvořeny stejným HW a jestli si to ovladače přeloží tak, nebo onak je v této debatě naprosto irelevantní, protože podstatný na tom je způsob přístupu k nim. Přístup přes OpenGL shadery není to samý jako přístup přes GPGPU API jako třeba CUDA nebo OpenCL. To je totiž taky důvod, proč GPU-KLT+FLOW podporuje i starší grafiky, už od GeForce 6 - tato grafárna rozhodně žádný "CUDA cores" nemá, protože tehdy ještě ani CUDA neexistovala!
Tiskni
Sdílej: