Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
ssh -Y
.
total used free shared buffers cached Mem: 4054892 778712 3276180 0 540 119216 -/+ buffers/cache: 658956 3395936 Swap: 0 0 0Klasika - ulne bezny pracovny den - nejaky ten otvoreny firefox + kontact, nejake officy, k tomu vdr alebo xbmc - podla mna uplne normalna narocnost - takze ten test sa moze ist bodnut nech by dopadol akokolvek. Aj tak sa mi drvivu vacsinu roka zvysnych 3GB RAM len flaka.
no tohle může trápit opravdu jen někoho s méně než 512MB RAMJenže takových lidí je docela hodně a je to zajimavá cílová skupina pro Linux, protože Windows s antivirem na takovém stroji běží dost pomalu. Já mám takový notebook jako záložní stroj a zrovna nedávno jsme s podobně vybaveným kamarádem konstatovali, že aktuální Xubuntu už na tom běží dost špatně (přitom nějaké 7.10 bylo jakžtakž použitelné).
hlavně ho zajímá odezva, stabilita a případné chyby v renderingu.K tomu mám čerstvú nepríjemnú skúsenosť. Z nejakého dôvodu si Intel ovládač nerozumie s mojou grafickou kartou. Výsledkom je pomalé vykresľovanie. Dá sa to prežiť, ale čo je neuveriteľne pomalé je skrolovanie v konsole. Prisámvačku, že keby to liezlo z ihličkovej tlačiarne, tak je to rýchlejšie. ALE, taký xterm je celkom svižný a použiteľný (akurát, že nemá taby). Takže, nejde len o to, ako rýchlo funguje window manager, či Qt, ale aj ako je napísaná samotná aplikácia. Konsole by mala ísť hanbiť do kúta ;-/
Mě pomohlo: [Konsole-devel] [Bug 207111] extremely slow scrolling with nvidia
$ konsole -graphicssystem raster
total used free shared buffers cached Mem: 629 514 115 0 20 255 -/+ buffers/cache: 238 391 Swap: 643 0 643
echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches
- veškerá disková cache a buffery bude okamžitě uvolněna (zahozena).
total used free shared buffers cached Mem: 629 617 11 0 51 246 -/+ buffers/cache: 319 309 Swap: 643 2 641
Říkalo se snad někdy o KDE, že je na tom špatně? Já o tom tedy rozhodně nevím.
KDE bylo vždy mnohem méně náročné na paměť než například Gnome, což je překvapivé vzhledem k tomu, o kolik víc toho KDE umí.
Pokud hodnotíme paměťovou náročnost podle toho nejhloupějšího kritéria, tedy kolik paměti zabírá hned po přihlášení, KDE 4 bylo u mě asi o 10% úspornější než předchozí verze.
JA MAM SICE DOBRY POCITACPočítač možno dobrý, ale Caps Lock sa ti zasekáva.
Já nemám 1 GB RAM, protože můj stroj tolik paměti mít nemůže.
Zato ale mám v pořádku klávesnici a nemám nalepenou žvýkačku na klávese Shift.
Žádného velkého zatížení CPU jsem si v KDE nevšiml. Jak bych měl změřit zatížení mé sdílené grafiky Intel, to fakt netuším. Nicméně nevidím tam žádné fatální přetížení. I na externím svislém LCD 1050x1680 mi všechno připadá v pohodě. Stačí povypínat hořící a vlnící se průhledná okna a hned je výkonu dostatek.
Tiskni
Sdílej: