Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
An Antic Disposition předvádí, jak je možné v OOXML a ODF dosáhnout zarovnání textu nebo změny jeho barvy. Zároveň tím ukazuje na značné nekonzistence mezi jednotlivými typy OOXML dokumentů, kdy se stejné věci dosahuje různými způsoby v textovém dokumentu, tabulce nebo prezentaci.
Tiskni
Sdílej:
<a:pPr algn="r"/>
je skutečná lahůdka Jaké? Třeba to že nedefinuje vzorce? To sice je nedostatek, ale lepší mít něco nedefinováno (a udělat to pořádně v nové vylepšené verzi specifikace), než to mít definováno prasácky a tak že se nedá na tu definice spoléhat (případ OOXML).To mi není nějak jasné. V ODF nejsou vzorce? K čemu je potom oomath?
ODF se protlačuje virálním marketingem, často také za pomoci fám a pomlouvání konkurence (ať žije Machiavelli!).často za pomoci fám a pomlouváním konkurence? - můžeš toto tvrzení nějak doložit, které seriozní zdroje šíří fámy a pomlouvají? považuješ např. tuto zprávičku za pomlouvání? - je snad něco z toho, o čem mluví, nepravda nebo polopravda?
které seriozní zdroje šíří fámy a pomlouvají?Proč by měly být zrovna "seriozní"?
považuješ např. tuto zprávičku za pomlouvání?Tuto zprávičku ne.
mno, protože "ODF se protlačuje" jsem pochopil coby snahu ze strany lidí na ODF zainteresovaných, podobně jako bych "OOXML se protlačuje" chápal jako snahu Microsoftu ... co si napíše nějaký Franta z Horní Dolní na blogu apod. bych rozhodně k tíži ODF nekladl, podobně jako z toho, že hornodolňácký Franta napíše, že všechny Fordy stojí za hovno a Škodovka je nejdokonalejší auto, lze těžko vyvodit obvinění Volkswagenu z neetičnosti vůči konkurencikteré seriozní zdroje šíří fámy a pomlouvají?Proč by měly být zrovna "seriozní"?
Vše co je např. na NoOOXML.org jsou holá fakta.Když to říkáte, tak vám tedy budu věřit... Přesvědčil jste mě.