Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
navíc si můžete být jistí, že co je v normě je závazné.coz u C++ a treba gcc tak uplne neplati, protoze gcc si dela vicemene co chce a zkompiluje i veci, ktere dle normy zkomilovat vubec nema
hlášení ohledně chyb bylo dost kryptické.Podle me jeden z duvodu proc sluna cast lidi co chce zacit s C++ zbabele prchne. Ukazte javistovi nejakou vypecenejsi hlasku z GCC a uvidite co vam na to rekne. For je v tom, ze na chyby v jave vetsinou pomuze aspon strycek google. Na nektery vejmysle GCC nepomuze ani svecena
Export šablon se dělá u kompilovaného jazyka parádně.Kdyby to bylo tak jednoduché, tak to implementuje víc než jeden kompilátor. Času na to bylo dost dlouho.
Už by měli vyhodit hlavně makra. Jsou hnus. I C (C99) podporuje inline funkcemakra jsou nahodou naprosto uzitecna vec a jsou situace, ktere neresi ani inline funkce ani templaty. vlastne, spis je skoda, ze v C maji makra jenom tak omezene schopnosti... napr. by se mi hodilo makro generujici dalsi makra (v rozumnych jazycich je to normalni)
chci tam funkci minor(size_t,size_t) pro získání "minor" matice, tak namě preprocesor začne jebat, že makro minor bere jeden argument. fakt super, vymejšlet jiný název.to je spis problem ,,jednoho/spolecneho namespacu'' nez tech maker
Už by měli vyhodit hlavně makra. Jsou hnus.Jakpak bych bez maker definoval toto:
#if defined __FILE__ && __LINE__
#define ohshit(code, message) throw Err(code, message, __FILE__, __LINE__)
#else
#define ohshit(code, message) throw Err(code, message)
#endif
Její největší část je převzatá z předchozí normy, kterou jsem četl celou.Chtěl bych si normu taky někdy přečíst, zkoušel jsem už začít, ale hodně se tam začalo odkazovat na nedefinované pojmy (sekce o lexikální analýze byla v pohodě, ale myslím už v sekci "Basic" začala používat pojmy definované až později). Jak se taková norma nejlépe čte? Od začátku do konce?
vim ~/.emacs
Mně jen zajímá jestli někdy vznikne nějaká konkurence C++, protože žádný konkurenční jazyk stejných vlastností neexistuje.
Takové ambice má jazyk D.
std::wstring
unicode řetězec (v kódování UCS-4), podobně je tomu i u řady jiných implementací. Přenositelný být nepotřebuje, protože má-li se někam přenášet, dělá se to přes stream a při zápisu dochází ke konverzi podle zvoleného locale (a stejně tak při čtení).
wstring je pouhé pole prvků typu wchar_t – nic jiného
wchar_t může být cokoli, může to být 16ti, ne 32ti bitová integer proměnná. může být signed i unsigned.
To je sice pravda, ale není to v rozporu s tím, co jsem napsal.
a konverze do 8mi bitových charsetů jsou doufám minulostí, já sám nic takového už roky nepoužívám
Já jsem snad o něčem takovém mluvil?
raději se zdržím dalších komentářů
Pokud je vám zatěžko přečíst si příspěvek, na který reagujete, bude lepší, když se zdržíte.
wchar_t (budu-li se držet C99), je implementačně závislý. Standard pouze požaduje, aby obsáhl všechny znaky, které daný systém v době překladu umí.
Například přeložíte-li program na systému, jehož standardní knihovna umí jen osmibitové locales, tak výsledný program může mít typ wchar_t široký osm bitů. Doinstalujete-li si podporu pro UTF-8 locales, a přeložíte-li program znovu, bude wchar_t (ve stavu dnešního Unicode) mít 32 bitů. Spustíte-li si první program na novém systému v UTF-8 locale, čtecí rutiny při převodu multibyte do wide charachter selžou, protože nedokážou reprezentovat tak široké znaky.
std::wstring
není unicode řetězece, protože jím nejen být může, ale často také je. (Jestli jsou nebo nejsou k dispozici specifické unicode funkce, tu nehraje roli.) Za druhé: ano, interní reprezentace std::wstring
není obecně přenositelná, ale to není problém, protože u tohoto typu se nepředpokládá, že by se v nativní podobě přenášel mezi platformami nebo i jen mezi různými procesy, a standardní mechanismy pro přenos překlad zajistí. Že nebudou fungovat u zmršených implementací, jejichž wchar_t
nemá dostatečný rozsah, to je celkem logické, ale je to chyba těch implementací, ne návrhu.
u gcc je std::wstring unicode řetězec (v kódování UCS-4)U mě v GCC je wchar_t 2B, tudíž UCS-4 z toho jen blbě vyždímete. A pokud použiju prefixu L"", nastrká tam UCS-2 "řetězec". Platí, co řekl pan Ponkrác.
wchar_t může být cokoli, může to být 16ti, ne 32ti bitová integer proměnná. může být signed i unsigned.
#include < string >
#include < iostream >
int main()
{
std::cout << sizeof(wchar_t) << std::endl;
}
#include <cstdint>
?
Tiskni
Sdílej: