Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Takže by mohlo jet už brzo openGL pod KDE4 na Mobility Radeon HD 2600? To by měla ségra radost.
Cele to dava asi takovy smysl jako manual k japonskemu videu.
radeonhd
?
radeonhd je ovladač pro r500-r700 a nepřináší nic nového oproti radeonu, který podporuje KMS a podporuje nejen nové, ale i starší karty...
radeonhd umi nektere veci, co radeon ne, napriklad ma lepsi power management a treba jeste nedavno to bylo hdmi audio
lepší? jak se to pozná? Ano podporu HDMI měl dřív, ale to už není argument. Je to pěkné, že máme svobodu a každý si může dělat co chce, ale duplikovat něčí práci, to moc produktivní není...
předpokládám, že jsi zkoušel radeon z gitu a založil nový bug report pro tvou kartu...
No, vzhledem k faktu, že do (K|X)ubuntu 9.04 začlenili dost nepovedené verze ovladačů (ať už pro Intel nebo AMD), tak v případě problémů je lepší použít git, než se trápit s polofunkčním/nefunkčním systémem. Co se týká ovladačů z gitu, tak stačí nainstalovat pouze jeden balíček a případně novější jádro nebo nechat systém aktualizovat z xorg-edgers radeon kms repozitáře...
jo, tuhle metodu také zrovna nežeru, proto jsem doopravdy rád za xorg-edgers, kde je vše buildnuté a připravené pouze k instalaci (buď jako samostatné balíčky nebo lze přidat repozitář do /etc/apt/source.list nebo jak to je )
radeonhd na tom byl imho nejakou dobu lepe nez radeon a pak bylo odejito z novellu par lidi a tim jeho vyvoj prokticky ustal. Nevim, jestli se da mluvit o duplicite prace.
lspci
) ATI Technologies Inc M24GL [Mobility FireGL V3200], to je na bázi čeho?
Jj, to by mě taky zajímalo podle čeho se to poznává? Asi bude někde speciálně utajená stránka, kam můžou jen vyvolení.
radeon
a tato zprávička se vás netýká...
Nj, Ubuntu 9.04 je doopravdy extrém... zkus použít Xorg-Edgers repozitář pro ovladače
A funguje ti DRI? Pokud to mas vyply, pak se nedivim, ze je to poale. Postni xorg.conf a Xorg.0.log.
k.
Tiskni
Sdílej: