Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
až se pěna usadíMalo byť asi "až se pěna kolem huby usadí" Potom si dáš do resolv.conf čo chceš a dáš ho len na čítanie :D
Uniká mi, k čemu minimální instalace Debianu je...To je asi dost irelevantní.
V mojom okoli to pouziva dost ludi, lebo v systeme v zaklade nechcu "systemove programy" ako eject, mutt, ppp, w3m a dalsie. Alebo sa robi chroot cez debootstrap a taky tiez nepotrebuje zbytocnosti.
Řešit tři další závislosti pro sestavení mi ovšem připadá docela absurdní.Tak áno, to sa dá prežiť.
Mimochodem, ono bude asi tak stejně špatné používat vše nové za každou cenu, jako plácat se po zádech že vše nové zavrhuješ :)Tak čas ukáže, že som mal pravdu. Jako keď som bol mladý a spätne si predstavým, koľko času som zbytočne zabil objavovaním kolesa, tak by som sa za to sám nakopal. V poslednej dobe som dosť spamoval tvorcov softvéru ktorý používam, teda už ani nie, viac menej všetko funguje ako chcem, takže beriem spoluprácu ako njväčšiu hybnú silu nejakej pozitívnej zmeny. Teda aj v tejto diskusií prítomný Pavlix mi dosť pomôhol a pripomenulo mi to, že Jabber už moc nezapínam, na moje pomery tam bolo až moc živo :) No IRC sa štartuje vždy keď zapnem komp, takže sem tam nejakou radou prispejem aj ja. Mojim cieľom je časom poďakovať všetkým vývojárom ktorých softvér používam a ešte je ich moc. Jako fakt veľa vinikajúceho softvéru zakapalo, len na tom, že ho dostatočne nepropagovali, ale o tom som už písal blog. Človek si tým všetkým asi musí prejsť aby pochopil čo je lepšie. So long.
Tiskni
Sdílej: