Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
vlastnim par firem a ikonky nezvykneme menit protoze to komercne nic neprinasiNaopak, ikonky jsou pro většinu běžných uživatelů nejpodstatnější. Až tak důležité nejsou pouze pro některé profesionály, kteří řeší kvalitu samotné aplikace, taková nicméně většina uživatelů není.
operace na velrybuLol, myslis docker ;) ..
podobné projekty nevedou tupci, ale lidi, co ví, co dělají.Firefox býval skvělý prohlížeč… Dneska spíš jen dělá křoví a slouží jako jakási virtuální konkurence, aby web nevypadal jako proprietární technologie patřící Googlu. Dneska Firefox používám už jen ze setrvačnosti, tomu projektu nevěřím a je jen otázkou času, kdy překonám tu lenost a přejdu jinam. Thunderbird tak nějak přežívá. Moc si nevzpomínám, co by mne na něm poslední dobou potěšilo. Na druhou stranu, těch věcí, co mne po upgradu naštvou moc není, rozhodně méně než u Firefoxu. Co mi vadí (a zrovna nebudí důvěru) je, že se mu někdy rozbije databáze a po startu stahuje spousty zpráv znovu z IMAP serveru. A někdy mi přijde, že je pomalejší, než býval… ale třeba mám jen moc e-mailů. Nebo takové drobnosti jako že odeslané e-maily začal dávat do jiné složky (místní místo na IMAP).
Tiskni
Sdílej: