Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
vlastnim par firem a ikonky nezvykneme menit protoze to komercne nic neprinasiNaopak, ikonky jsou pro většinu běžných uživatelů nejpodstatnější. Až tak důležité nejsou pouze pro některé profesionály, kteří řeší kvalitu samotné aplikace, taková nicméně většina uživatelů není.
operace na velrybuLol, myslis docker ;) ..
podobné projekty nevedou tupci, ale lidi, co ví, co dělají.Firefox býval skvělý prohlížeč… Dneska spíš jen dělá křoví a slouží jako jakási virtuální konkurence, aby web nevypadal jako proprietární technologie patřící Googlu. Dneska Firefox používám už jen ze setrvačnosti, tomu projektu nevěřím a je jen otázkou času, kdy překonám tu lenost a přejdu jinam. Thunderbird tak nějak přežívá. Moc si nevzpomínám, co by mne na něm poslední dobou potěšilo. Na druhou stranu, těch věcí, co mne po upgradu naštvou moc není, rozhodně méně než u Firefoxu. Co mi vadí (a zrovna nebudí důvěru) je, že se mu někdy rozbije databáze a po startu stahuje spousty zpráv znovu z IMAP serveru. A někdy mi přijde, že je pomalejší, než býval… ale třeba mám jen moc e-mailů. Nebo takové drobnosti jako že odeslané e-maily začal dávat do jiné složky (místní místo na IMAP).
Tiskni
Sdílej: