Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Návrh, aby se výchozím poštovním klientem v Ubuntu 11.10 stal Mozilla Thunderbird, nakonec bude naplněn. Oficiálně se tak stane v druhé alfa verzi, která měla původně vyjít 30. června, byla však přesunuta na 7. červenec (tedy tento čtvrtek). Zdroj: Ubuntu Týdeník č. 26.
Tiskni
Sdílej:
Zkoušel jsi někdy v Evolution rozjet NNTP (Usenet)?
Mě se to nikdy nepodařilo (vše vypadalo funkční, nicméně se nešlo přihlísit k odebírání jakékoli skupiny).
Postněte to někdo screen, jak "parádně" vypadá širokej layout v Thunderbirdu! To je děs! Nedá se to ani nastavit a ani používat. Taková základní věc a ten program to neumí, respektive Ano, umí ale jak... hlavička mailu je na jeden řádek, je tam tisíc informací a musíte to mít roztažené jak prase. Jo, použitelnost sama. V tomhle případě nechápu, co tím sledujou.
Tak je to samozřejmně o zvyku, já to tak mám rád. Na dnešních 16:9 je to praktické.
Nevím, asi dělají distribuci zvlášť pro mě. :)
Firefox nesnáším a poštu v Thunderbirdu jedu už od dob původní Mozilla suite.
No nejspis to bude tak, ze ubuntu bastliri nechtej noc delat, tak radsi vemou "hotovej" mail klient, namisto toho aby se pokusili opravit bugy v evolution!Což lze volně přeložit tak, že Ubuntu volí software, který funguje :D.