Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
regulace příkonu a taktu cpu přišla až dlouho po P4A na to jste prisel jak? Speedstep byl napriklad uz v Pentiu M, ktere pouziva jadro Pentia 3
P3 ma malu spotrebu, to nie je ako P4.Přesně tak, spousta nových PC bude možná i horší. Idle spotřeba je hodně odvislá od grafické karty, takže bude důležité, jestli je ve stroji nějaká integrovaná, nebo nějaká hráčská hrůza.
KDE3 bolo a ešte stále je super nielen ako mnohí to prežívaju citovo ale aj skutočne technologicky ma navch. problem je v niečom inom - oficialne asi ma málo vyvojárov, vidieť to z množstva zmien. ked tak porovnam napr take MATE ako pokračovatela GNOME2 je tu vidiet ze tam to žije a hýbe sa rýchlejšie ako napr prechod na GTK3 a kopec zmien. na druhu stranu skoda lebo take KDE3 malo v svojej dobe viacej priaznivcou nez to GNOME2.
všetko je to o ludoch! ak by sa našli viacery podporovatelia TDE urcite by sa zviditelnilo ako to MATE. a čo sa týka mna KDE4 povazujem za fajn prostredie a rovnakoako MNOHO dalsich moja plocha s KDE4 je cista bez widgetov a pdoobne takze si myslim ze developery si dali kopec casi vyvijanim prave tohto aspektu KDE4 (widgety a podobne nezmysly na ploche) a zbytocne. ked sompouzival KDE3 tak som take veci ako superkarambu vobec nepouzival ani vtedy
však to :D a dalsia vec neviem ci ste si vsimli ale taky Audacious presiel naspet s gtk3 na gtk2 + qt :D a pri vyvoji gtk3 sa tomu nedivim taky vyvojary lxde to uz pochopili davno ze gt3 nie je cesta
takže som nechápal, aký zmysel má kvôli TQt3 upravovať tak veľa vecíAby se mohlo v aplikacich pouzivat Qt3 a Qt4 zaroven.
Tiskni
Sdílej: