Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
S iLBC by AFAIK problém být neměl, přinejmenším Wikipedia tvrdí
Internet Low Bitrate Codec (iLBC) is an open source royalty-free narrowband speech audio coding format and reference codec implementation …
a i přítomnost balíčku v openSUSE naznačuje, že tam právní komplikace nebudou.
G.729 je zatížen nějakými patenty, takže s tím by problém být mohl - proto jsem taky jeho podporu v balíčku pro openSUSE raději vypnul (aspoň prozatím).
Asi není jiná možnost než to stáhnout "někde" z webu a zkompilovat ručně, že?
Čistší (a perspektivnější) řešení je potřebné balíčky vytvořit.
Nedá protože gcc 4.8 má bohužel rozbitý std::regex
(spíš by se dalo říct, že je tam implementovaný jen na oko) a opravené je to až ve 4.9. Ale s dvojicí patchů odsud (za cenu přidání závislosti na boost) stačí i gcc 4.8.
Přesněji: build s gcc 4.8 sice proběhne bez chyb, ale výsledek spadne hned při startu na neošetřenou výjimku.
std::smatch::format()
, který vrací std::string
, protože je to nezkompilovatelné - naštěstí to jde obejít přes std::back_inserter
.
Oproti tomu konkurenční libc++ (primárně určené pro Clang) má už plnou podporu C++11 i C++14.
Tiskni
Sdílej: