Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
NesouhlasímAle to jak tak jediné čo proti tomu múžete delat
Tak to napiš návod : "Jak udělat KDE použitgelně rychlé" , neb u mne na 4jádru i5 a grafice nv-gtx460 se to plazí jak kdyby bylo cpu vytížené na 100% a takovej šnek je fujky.
System Settings/Application Appearance/Style/Applications[Widget Style: Oxygen]/Configure/General/Enable animations = off System Settings/Application Appearance/Style/Fine Tuning/Graphical Effects: High display resolution and High CPU System Settings/Desktop Effects/General/Various Animations = off System Settings/Desktop Effects/General/Effect for window switching = No Effect System Settings/Desktop Effects/General/Effect for desktop switching = No Effect System Settings/Desktop Effects/General/Animation speed = Normal System Settings/Desktop Effects/All Effects/* = off System Settings/Desktop Effects/All Effects/Resize Window = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Resize Window/Scale Window = off System Settings/Desktop Effects/All Effects/Resize Window/Show Outline = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Present Windows = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Outline = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Desktop Grid = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Login = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Logout = on System Settings/Desktop Effects/Advanced/Compositing type = OpenGL System Settings/Desktop Effects/Advanced/Suspend desktop effects for fullscreen Windows = on System Settings/Desktop Effects/Advanced/Use VSync = off (pokud nastane tearing ve videu, tak zapnout, nebo zapínat selektivně v aplikaci) System Settings/Workspace Appearance/Window Decorations [Oxygen]/Configure Decorations/General/Enable animations = off System Settings/Workspace Appearance/Window Decorations [Oxygen]/Configure Decorations/Shadows/Active Window Glow = off (čistě z estetického hlediska, ta modrá záře je hnusná) System Settings/Workspace Appearance/Splash Screen = None | Simple (estetika ...) System Settings/Desktop Search/Enable Nepomuk Semantic Desktop = on (ale pokud to nepoužíváte, tak klidně off) System Settings/Desktop Search/Enable Strigi Desktop File Indexer = off System Settings/Workspace Behaviour/Virtual Desktops/Switching/Animation = No Animation
ad změna výchozího klienta: V Evolution 3.0.3 konečně! opravily problémy s pop3 (při každém 2-3 stáhnutí nové pošty se stáhly všechny emaily znovu) a Evolution se stal konečně trochu použitelným! Thunderbird není vůbec špatný, ale chybí mi podpora kalendáře v gnome-shell (a plugin evolution-mirror chce hafo šíleně zastarých balíčků vč. instalace a pak zase odinstalace Evolution). Kdyby bylo k dispozici trochu přijatelnější řešení, taky bych používal Thunderbird jako výchozí.
par zoufalcu s alternativnima desktopama(xfce,icewm etc) jsou nezajimovou minoritou.pro koho ?
standartny Gnome ShellNo, nemůžu si pomoct, ale gnome shell mi přijde stejně standardní jako unity (vůbec).
Tiskni
Sdílej: