Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pinkie, you are so random!
Písmenka nejsou stejnáAle zas je tam Twilight. Takže vlastně výhra.
Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
Dr. Sklenář
For the avoidance of doubt, there is no such thing as 'American English'. There is the English language and there are mistakes.Zdroj: twitter
Tento portál je tu od toho, aby si tu ľudia navzájom pomáhali, vymieňali svoje skúseností, dozvedeli sa niečo novéErm...
A jediný "hňup," ako si mi to napísal, si tu len Ty!Erm...
Ja dúfam, že žiadne ďalšie "ubuntu" už nevyjde. Myslím si, že toho blastu, ktorý každý pol rok vychádza, bolo dosť! Používal som vždy LTS verzie. Prešiel som z 12 LTS na najnovšiu 14 LTS, pretože som sa tešil, ani neviem, prečo, a čoho som sa dočkal? Za dva roky aktívneho vývoja urobiť doslova hovno, sa podobá už len na Canonical a ďalej nekomentujem! Ubuntu som nahradil na svojom netbooku LMDE/8 cinnamon a lepšie sa mi pri práci dýcha. Tak mám už LMDE/1, LMDE/8, Gentoo a openSuse 13 a svoj PC, netbook, notebook nemusím týrať nejakým hovnom, čo si vraví "linuxová distribúcia!" Byť "niekto," okamžite zakážem vývojárom ubunta používať linux, lebo ho uráža!No já nevím, trochu mi přijde že ty své představy o tom, jak se má kdo chovat aplikuješ jen na ty ostatní, nemám pravdu?
Za dva roky aktívneho vývoja urobiť doslova hovno, sa podobá už len na Canonical a ďalej nekomentujem!Keď si prečítaš pozorne aj toto, tak je jasné, že hovorím o práci, ktorú za posledné roky vykonáva Canonical. Neoznačujem samotnú spoločnosť za hovnom a teda neurážam ani samotných vývojárov. Povedal som len názor na ich prácu, ktorá je skutočne už len na hovno! To som napísal aj na ich mail pred týždňom. A miesto toho, aby mi vypisovali, že som nejaký "hňup," alebo neviem čo, tak mi poďakovali za môj názor a ubezpečovali, že sa posnažia, aby sa môj názor zmenil a opäť si obľúbil ich Ubuntu.
Bude to mít taky tuhle vymoženost?
Tiskni
Sdílej: