Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Christian Giordano na webu design týmu představil nové scrollbary (posuvníky obsahu okna) pro Unity. Jsou navrženy tak, že za normálních okolností nejsou vidět a zobrazí se jen tehdy, když uživatel myší najede do míst, kde by normálně byly (většinou pravý okraj okna). Pro představu je k dispozici video. Uživatelské testování dopadlo lépe, než bylo očekáváno – uživatelé tuto funkcionalitu používali zcela intuitivně.
Tiskni
Sdílej:
Meanwhile, it’s near impossible to fix what is broken. Most notably, this is the misuse of huge amounts of vertical space by comedy-sized widgets and silly amounts of whitespace, which is a *huge* inconvenience on low-resolution devices, making GNOME software near unusable. Even worse, by making scrollbars smaller, it makes the comedy-sized widgets and whitespace look even bigger, so the design looks imbalanced and ridiculous.Jinými slovy - až přestanete vyrábět prostředí pro slepce s 20 dioptriemi, tak se vám všude nebudou zobrazovat scrollbary a nebudete to muset řešit.
Proto se v poslednich letech vyrobci bussines booku zase vracej k trackpointu co? Urcite protoze je to nejhorsi ovladani kurzoru ... A ted tu o Karkulce
Nene, první to měl Smalltalk od Xeroxu koncem sedmdesátých let
http://video.google.com/videoplay?docid=-4365247885921962429#docid=-7466310348707586940
http://www.abclinuxu.cz/clanky/programovani/vyvojove-prostredi-davnoveku-smalltalk-80
mam netbook a na nem Unity vyuziva prostor obrazovky daleko lepe nez klasicke GNOME y nez Win7To bude tím. Zkoušel jsi pracovat s unity či s gnome-shellem na monitoru s 1280x1024 a více? Na 1280x1024 mi to přijde jako nepoužitelné, na vyšším rozlišení to musí už fakt hodně bolet. Tyhle udělátka jsou tak možná opravdu dobré na monitor s 1024x600, ale víc fakt ne ... a ještě ti k tomu daj nenastavitelný obrovský fonty s obrovským paddingem a obrovskými ikonami.