Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
V České republice funguje řada počítačových sítí, které vychází z myšlenek CZFree (Wikipedia), propojují své členy (přes Wi-Fi, ethernet, optiku nebo dříve oblíbenou Ronju) a kromě jiného jim poskytují i připojení na internet. V nedávné době došlo k několika útokům ze strany státu resp. finanční správy na tyto spolky, o čemž pojednává článek na Lupě. Na podobném principu jako CZFree funguje i spolek vpsFree, ve kterém se členové rovněž skládají na společnou infrastrukturu (konektivitu a servery, na kterých mají VPS).
Tiskni
Sdílej:
Díky ti za odkaz na staré stanovy, alespoň můžeš porovnat ty změny. Aktuální by měly být tady - https://github.com/vpsfreecz/oficialni-dokumenty/blob/master/stanovy_vpsFree.cz.md
"Funkční období člena Rady není omezeno časově; člen Rady může být odvolán pouze Schůzí členů na jejím pravidelném nebo mimořádném zasedání."
A ty ji nepriznavaji zadne zvlastni vymozenosti.Jake dalsi vymozenosti by si jako chtel statutarnimu organu, ktery neni ve svem rozhodovani nikterak omezovan podle OZ pridat? Kdyz si rozhodnou ze si firma koupi helikopteru aby do prace letali rychleji tak pokud ve stanovach neni ze veskere nakupy helikopter musi schvalit clenska schuze tak si ji proste koupi.
Vůbec nevím, proč taková sdružení existujíČástečně jde asi o marketing, částečně o méně administrativy. Na daních se ale neušetří nic, spíš můžeš zaplatit víc, pokud máš mezi členy plátce DPH. Viz ty moje komentáře (odkaz je výše).
"to nedělají pro zisk", ale "z dobré vůle ve volném čase" (což není pravda, protože zadarmo to nedělají).Pokud z toho sdružení/spolku chceš vytáhnout nějaké peníze ven, tak ty se zdanit musí, takže tím si člověk moc nepomůže. Z dobré vůle a ve volném čase se dá dělat ledasco, ale člověk se taky potřebuje nějak živit... osobně mi přijde lepší, když si lidé v tom spolku vyplatí nějaké odměny, ale přistupují k tomu aktivně a zodpovědně, než když to sice dělají zadarmo a ve volném čase, ale věčně nemají na nic čas a ty nedodělané věci se táhnou měsíce nebo roky. Počítám, že tam bude většina členů pro, aby si dotyčný vyplatil nějakou odměnu a konečně něco dodělal, než aby zadarmo nedělal nic. Logičtější a správnější právní forma by asi byla družstvo, ale nevím proč, ale prostě se z nějakého důvodu rozšířila móda zakládat sdružení/spolky... A spousta wifinářů taky přešla na s.r.o. a dělají víceméně to samé. Dřív to CZFree ale mělo víc sociální rozměr, kdy si ty lidi pomáhali a radili.