Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Já jsem optimista, takže věřím, že takhle daleko to nikdy nezajde. Že by se lidi přecijen včas probudili a že ani všichni politici nejsou takové k*rvy, aby to nechali zajít takhle daleko.To není známka optimismu, ale naprostého odtržení od reality.
a pak už nepomůže nic jiného než revoluce
Což jako taky není tak špatné.
Problém je, že pak přijde fáze dvě (zákaz šifrování a anonymizačních sítí - viz třeba připravovaný zákon v USA), a na každého tak budou něco mít.Nemají žádnou šanci! Už při dnešním stavu technologie lze vyvinout komunikační software, při jehož používání by měl intruder pouze velmi teoretickou možnost (s vynaložením zcela nepřiměřených prostředků) zjistit, zda je vůbec komunikace šifrována nebo anonymizována. Doufám, že to nedojde až do stavu, kdy bude nutné se začít řídit Nečasovými slovy vyslovenými letos na pohřbu Milana Paumera: "Proti zotročení lze bojovat všemi prostředky".
Doufám, že to nedojde až do stavu, kdy bude nutné se začít řídit Nečasovými slovy vyslovenými letos na pohřbu Milana Paumera: "Proti zotročení lze bojovat všemi prostředky".Hurá, jdeme ve jménu svobodného internetu vraždit bankovní úředníky.
Bankovní úředníci budou omezovat svobody na Internetu?Asi stejně jako zotročovat. Což ovšem Mašínovic vrahům nezabránilo jednoho zabít.
Navíc okolnosti smrti pokladníka nejsou ani známy.Potkal se s bandou ozbrojených vrahů, co chtěli ukrást peníze, načež skončil s kulkou v těle... co přesně není známo? Možná tak který z nich ho zavraždil.
Začínám spíš přemýšlet o zadních vrátkách typu "zdrhnout do hor a pást kozy a ovce".to vidim jak pojdem najblizsie s notebookom do lesa a najdem wifinu s nazvom salas ze to je miestny hacker ktory unikol zadnymi vratkami
A zábava chudých.... :DBude golf?
Pokud se zavedou tresty smrti, či jinak vyřeší problém velkého počátečního množství zatčených, tak není problém stanovit zákonem nějaké povolené věci zakázat šifrování a pak jen na vhodných uzlech sledovat...Každodenní možnost použití trestu smrti tu byla za německé okupace a taky obyvatelstvo nebylo zdaleka zvládnuto.
To ne, jenom z 99% Na zbytek by stačil čas, který Němci neměli.Do diskuzí o statistických vyjádřeních typu "plácnutí do vody" tu diskotvat nebudu. Myslím, že můj komentář, jako ukázka toho, že to zvládnutí není zase tak jednoduché, stačil.
Němci to zavedli prakticky ze dne na den. Kdyby se to tu vyvíjelo postupně nějakých 10-20 let a při tom by byli lidé pod trvalou masáží, že jich se to vlastně netýká, protože ten kdo nedělá nic zlého se nemá čeho bát, že jde jen o ty zlé pedofilní teroristy... tak by to fungovalo mnohem lépe.Taky názor.
Tiskni
Sdílej: