Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
co obnasi podpora 3d?
WSOD?
Tak já jsem při pokusu rozchodit Compiz v OpenSUSE skončil na bílé obrazovceProč by vlastně někdo chtěl 3D desktop ve virtualizovaném hostu?.
Když už anglicky, tak v „guestu“.
Ale co takhle česky: počítači/stroji?
No nevim. Mne pripadne preklad guest - host, host - hostitel jako dost jednoznacny.
Jasne. Pak funguje jenom upozorneni (cim mene slusne, tim u natvrdlejsich lepsi), ze maji psat jednojazicne a nemichat jazyky.
Jak jsem si vsimnul v jednom komentari, bud jste narazil na spoustu natvrdlych, nebo jste byl prilis slusny.
Nebo oboji.
jednojazicneBtw. nebyls to ty kdo nedávno poučoval Kozziho o češtině?
Shit happens.
Stane se.
co třeba hostovaný a hostitelský systém/stroj?
+1
Rozchodili jste někdo síť připojenou přímo do fyzické sítě. V této verzi je to opět jinak. Minule to mi to fungoval dobře. Těd je tam zase síťový most, ale nemám jej k čemu připojit - nelze vybrat síťovku. Při konzultaci s manuálem jsem neuspěl
Tiskni
Sdílej: