Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Já jsem se to chvíli pokoušel používat a jsem rád, že jsem pryč. Ten ostudný výkon ani nebyl to nejhorší.Já měl u VSCode problém s výkonem, resp. latencí UI někdy kolem verze 1.20, IIRC, tehdy jsem se vrátil k Sublime Code. Ale v pozdějších verzích se to nějak zlepšilo a teď spokojeně používám VSCode, resp. VSCodium.
Nejhorší mi přijde nulová nastavitelnost UITohle mě zaráží - přijde mi, že VSCode má právě tu nastavitelnost UI velmi vysokou. Tohle byl důvod, proč jsem ragequitnul PyCharm, tu ztuhlost/nenastavitelnost UI jsem nedal. UI VSCodu mi přijde velmi blízko ideálu IDE. Co se mi na tom zejména líbí:
Např. testy v pythonu se náhodně ztrácejí a objevují - doběhnou testy a za 5 vteřin zmizí a vyskočí hláška, že projekt nemá testy, za další 10s se zase objeví.S tim souhlasim, IDE featury občas pokulhávají. JetBrains IDE mají typicky lepší podporu víceméně všech hlavních jazyků.
Tohle je IMHO daň za použití HTML+js, v javovských nebo C++ UI knihovnách, by to bylo triviální.To si myslim, že je ortogonální a že to prostě akorát nemají naimplementovaný.
Z hlediska výkonu mi pycharm na notebooku ušetří proti vscode paměť, což je pro mě důležité, protože mám jenom 16GB a pracuju s velkými daty.Zkoušel jsem to několikrát porovnávat a nemam jednoznačnej závěr. VSCode jen jako editor sežere u mě míň RAMky než PyCharm, ale zase jakmile k tomu nakopnu rust language server, tak ten žere celkem hodně. YMMV.
Tiskni
Sdílej: