V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Janek Ledecký nám určite prezradí, ako sa dá dom súčasne prenajímať neobmedzenému počtu osôb.To je jednoduché, to se dá ukázat indukcí:
+1
Spoj 143 je úžasná ukázka toho jak to dopadne, když se něco zapomene dostatečně předimenzovat
Na ČVUT jsem studoval krátce, ale občas se to vyrovnávalo situacím co jsem zažil cestou vlakem na střední. Tehdy ČD poslaly jeden vagon místo dvou (klasická 810) přičemž se tam mělo nacpat tolik lidí, co se běžně sotva vejde do dvou vagonů. Nakonec jsem byl rád že jsem s dalšíma asi pěti lidma stál na záchodě. Když potom vlak zastavil na mezizastávce, polovina kuřáků vylezla pryč a zase se nacpala zpátky, tak výpravčí obcházel asi dvě minuty vlak a snažil se střídavě zabouchnout oboje dveře - jedny zavřel, dav se o pár centimetrů posunul a na druhé straně dveře cvakly a otevřely se
Dostatečně předimenzovat = tříproudý eskalátor/travelátor ve směru Dejvice-Strahov a zpět
Koukám že nejsem sám kdo má tyhle zážitky
Ale musím říct že kdyby ČD poslaly zase jen jeden vagon a přišlo zrovna hodně studentů, tak máme zaděláno na rekord - největší počet lidí přepravených jedním vlakem typu 810 mezi dvěma stanicemi (asi 15km, 10 minut jízdy). Že na lavici vedle sebe místo tří lidí sedí lidí pět je základ, ulička plná že se nedá pohnout taky ujde, ale když už se stojí ve dvou řadách mezi lavicemi (lidi sedící naproti sobě na sebe nemají šanci vidět), v menší uličce na konci vlaku je asi patnáct lidí místo obvyklých čtyř a na druhé straně u záchodů je tolik lidí, co by měl pojmout celý vlak....docela mi ty časy chybí Mimochodem když se tam narvalo kolem těch patnácti lidí (napočítal jsem třináct), tak průvodčí nejen že nedokázal ani pootevřít dveře, ale dokonce měl problémy i přetlačit kliku od dveří. Toho dne to vzdal, ale jindy se mezi náma snažil probojovat na druhý konec vagonu a často se mu to i dařilo...ale zpátky už si nikdy netroufnul
Pod drnem tězkomno, závisí, čemu věříš, ne pod drnem ale z nějakýho pěknýho vobláčku ... jinak Osvobozenci si s nějakým "vykrádáním" opravdu hlavu nelámali ani za života
Ale právě tebou navržený případ se kolem roku 2008(?) stal (Voskovec, Werich? - zmínka v ČT, takže s rezervou) a soud přilétl z druhé strany. Tudíž špatný směr nikoliv.nějaké podrobnější info? - kolem roku 2008 se u nás copyright neprodlužoval ...
takze rozlisuju sa (majetkove) prava autorov a prava interpretacnych umelcov. prava autorov trvaju aj po ich smti, prava interpretov (polovica tantiem) 50 rokov PO INTERPRETACII.Takže konkrétně Ledecký by k důchodu nedostával plné tantiémy ze svých raných děl, ale jen půlku.
Mimochtom, na prelome tisicroci predlzovali posmrtne prava autorou na 70 rokov, a vdaka tomu prestali vydavat Capka..., tak som fakt zvedavy, ci sa hranost tymto ludom zvysi, ked zdvihnu ceny poplatkov.Čekal bych, že pár nejvyhlášenějších pecek se bude hrát dál, zbytek bude tiše zmírat, dokud bude ochrana platit.
Na to se v implementaci zákona myslíTak to jsi mě hodně pobavil. Samozřejmě, že se na to myslí :D.
Tiskni
Sdílej: