Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Vetsina distribuciKonkrétně? Chtělo by to nějaký reprezentativní vzorek :).
Pepsi je mene popularni nez Coca Cola, to ale neznamena, ze je nepitelna.
a sama o sobe nese nulovou informaci.Taky mam trošku pocit jakože tu plácám do větru :).
Srandisto. Ja spatne zpracovavam data, ty na oplatku zadne nemas :DNesdílím názor, že lživá data jsou lepší než žádná. Je velký rozdíl chytrého dělat a chytrý být.
Mluvime tu o zacatecnicich, kteri dost casto o sprave linuxoveho serveru nic nevi. Pak je ti "unmanaged" virtual na nic.Já mluvím o začátečnících se zájmem se něco naučit a se schopností přečíst návod, v nejhorším i kousek dokumentace. O začátečnících, kteří se chtějí aspoň částečně naučit třeba i to PHP. Ty o začátečnících, kteří nejenom nic moc neumí, ale ani nic moc umět nechtějí. Pak si těžko můžeme rozumět.
Jenze, to, ze jsou ta data lziva (coz je dost prehnane - to, co tvrdis je, ze jsou nepresna), je ciste jen a jen tvoje spekulace, ktera neni na nicem zalozena.Já měl za to, že jsi ve svém příspěvku právě z jejich nepravdivosti vycházel a jen ses vysmíval tomu, že já naproti tomu nemám žádné. Pokud tomu tak není, můžeš moji reakci klidně ignorovat, asi jsem ti špatně porozuměl.
Jo, to je fakt. Jak si myslis, ze do toho zapada napadani dat nicim nepodlozenou spekulaci?Nevím o tom, že by došlo k jakémukoli napadání dat (samotných). Jen nesdílím tvoji intepretaci. Navíc jsem se zbytečně pustil do diskuze, která je od začátku v podstatě irelevantní, což je samozřejmě moje chyba. Měl jsem se na celé vlákno o podílu SQLite na hostingách vykašlat a soustředit se jenom na to, zda je SQLite dostatečně dostupný a porovnání s MySQL nechat koňovi.
Ja mluvim o zacatecnicich, kteri se chteji naucit SQL. A nemyslim si, ze se kvuli tomu musi ucit i spravu linuxoveho serveru.Já ti tvoji neznalost aktuálních možností nevyčítám... ale té správy tam asi moc nebude. Jednou za čas je vhodné nainstalovat security updates... a je vhodné používat distribuci, která se nerozpadá sama o sobě (debian stable, centos a podobné jsou ok). Komerční poskytovatelé virtualserverů (nebo aspoň jeden, se kterým spolupracuju já) vám virtuál dodají předkonfigurovaný aspoň pro takto základní použití (už na to mají hotové images) a případně do začátku poradí, pokud si nebudete vymýšlet příliš. Dokonce zmíněná vpsfree má na svém webu (praktickou zkušenost nemám) toto:
Přátelský přístup Nemáte dost zkušeností nebo odvahy se pustit do správy vlastního serveru? My Vám pomůžeme!Takže už zbývá v podstatě jen vybrat, jestli chci přátelský přístup a silný virtuální stroj, nebo profesionální přístup a slabší konfiguraci (nebo i silnější, ale to už se nebavíme o pár stovkách měsíčně). Na závěr... možná mám trošku naivní představy, ale já osobně jsem zvyklý spolupracovat s lidmi s trochou invence. Pokud někdo nemá zájem aspoň o základy ze souvisejících oblastí, tak pak těžko můžu očekávat zájem o nějaký větší rozvoj v jeho oblasti práce.
A to sis vycucal z malicku nebo palce?Potrefená husa? Co ty osobně, považuješ se za dobrého programátora?
Fakt zeru tvou argumentaciArgumentoval jsem jinak než píšeš. Nechtěj po mně, abych obhajoval věci, které ani netvrdím.
tak jsi nejspis mizerny programatorPotrefená a ještě navíc uražená husa?
sve vytvory bys proto mel radsi smazatNepamatuju si, že bych si kdy v životě někomu dovolil rozdávat rady tohoto typu.
jit se schovat do koutaČistě mezi náma, já se bavím dokonce i s lidmi, kteří neumí programovat vůbec.
nikdy ale neprebijes jednoduchost (a s tim samozrejme i omezenost) klasickeho hostingu.To jsem ani nikdy neměl v úmyslu.
Proč bych se měl urážet kvůli tomu, že meleš ničím nepodložené blbosti?No comment.
Tak proč tu všem vnucuješ VPS?Tohle je podle mě ničím nepodložená blbost. Nejsem si vědom, že bych tu komukoli vnucoval VPS.
Už mě to neba.Tak skonči :).
Tiskni
Sdílej: