Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
... ze je schopen souperit s lidmi a vyhrat.mno, já bych řekl, že je to dost podstatné ... podívejme se třeba na šachové programy, nějaké použitelné byly snad v šedesátých letech, dost možná by dokázaly porazit třeba mě, ale velmistři nad nimi měli navrch až do přelomu tisíciletí, a teprv v posledních pár letech můžem říci, že stroje už člověka v šachu překonaly že někdo sestrojil stroj tak výkonný, že dokáže vyhrát nad nejlepším člověkem, nejen nad nýmandem jako jsem já, je úžasné ale že někdo napsal soft schopný soupeřit s lidmi a vyhrát, bylo ve své době neméně zajímavé a i když je to oboje víceméně stejně zajímavé, mezi těmito zprávami je propastný rozdíl - už jenom ten časový o nejméně dvě lidské generace nevím, jaká je historie Watsona, pokud se nebudem ohlížet na první expertní systémy a prvotní experimenty s rozpoznáváním řeči, tak se asi na ty dvě generace nedostaneme, ale pořád je to pro mě dost rozdílná informace, jestli jim to jenom "už nějak funguje", anebo jestli už je to tak vymakané, že to předčí lidské možnosti v daném oboru když to dotáhnu do absurdna, tak je to jako kdyby v 15. století hlásal titulek "přistáli jsme na Měsíci", a v textu bylo upřesněno, že program Apollo se plánuje až za cirka 500 let, a že zatím jenom Kolumbus přistál u břehů Indie, oprava Ameriky, oprava San Salvadoru ...
Titulek "Watson vyhrál v Jeopardy!" neříká, že Watson vyhrál "Jeopardy! The IBM Challenge". Titulek říká, že Watson vyhrál v Jeopardy!, myšleno jako typ vědomostí soutěže.Aha, to jen my hloupí jsme to nepochopili :).
dnes, zítra a pozítříkurnik, února, ne ledna, tak mě to dostalo, že už ani měsíce neznám
A tipl bych, že jak půjde vývoj dál, tak tyhle počítače v mozku budou čím dál tím schopnější ....I kdyby to bylo jinak v pohodě, tak co až ti HW v mozku zastará? Ten nemůžeš jen tak vyměnit. Jestli voperovávání počítačů do mozku (pro běžné účely, ne jako léčba) někdo myslí vážně, měl by se jít léčit. Já jsem zase vymyslel (když jsem něvěděl, co napsat do slohovky v češtině) že v budoucnosti si lidi budou moct mozek teleportovat a zjistit tak, co si myslí ostatní - dostal jsem za 5.
I kdyby to bylo jinak v pohodě, tak co až ti HW v mozku zastará? Ten nemůžeš jen tak vyměnit.Pokud se zařízení vhodně rozdělí na interface (vlastní zadrátování do mozku a mozek se nijak nemodernizuje) a výpočetní část, tak by pak stačilo jen odpojit jednu výpočetní část a nacpat tam jinou.
Jestli voperovávání počítačů do mozku (pro běžné účely, ne jako léčba) někdo myslí vážně, měl by se jít léčit.První pokusy o propojení elektroniky s nervy už jsou: http://en.wikipedia.org/wiki/Kevin_Warwick#Project_Cyborg - zatím ale ještě příliš primitivní. Lidem co přišli o nějakou končetinu by to mohlo pomoct aby měli protézu, co můžou ovládat. Léčba různých neurór např. by mohla být další aplikací. A další kandidát na nasazení by byla asi armáda (nacpou to třeba do pilotů a pokud získají tímhle rychlejší reakce, tak je to výhoda). A jakmile bude proces implantace mozkového počítače dost bezpečný, tak si to prostě některý lidi začnou pořizovat ...
Já jsem zase vymyslel (když jsem něvěděl, co napsat do slohovky v češtině) že v budoucnosti si lidi budou moct mozek teleportovat a zjistit tak, co si myslí ostatní - dostal jsem za 5.Čtení myšlenek by se asi líbilo tajným službám a policajtům. A nejen jim. Takže pokud to je technicky možné, tak to dříve nebo později půjde. I když asi ne teleportací mozku.
Ale pokud někdo vynalezne tuhle technologii a pokud bude poptávka (t.j. bude nějak užitečné mít v hlavě počítač), tak výrobce se vždycky najde ....To nepochybně. Vždycky by se ale mělo upřednostňovat řešení, které se do mozku neinstaluje. Ještě dlouho to IMHO nikdo nebude umět udělat slušně. Jestli se toho chytí dnešní firmy, tak pojem vendor lock-in a nekvalitní HW/SW nabude úplně nový rozměr.
Pokud např. člověk bude v některých profesích s tímhle počítačem v hlavě pracovat 2x lépe/rychleji než bez něj, tak to bude pro dost lidí velká motivace si to pořídít.Pokud to bude legální a to myslím ještě hodně dlouho nebude. Viz klonování lidí - v podstatě neškodná věc, ale prakticky všechny země to zakázaly, protože je to neopodstatněný umělý zásah do člověka.
Tiskni
Sdílej: