NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Neviem o tom, že by pre chromium existovalo rozšírenie schopné nahradiť pentadactyl. Staré API rozšírení firefoxu prakticky nemá konkurenciu ak ide o možnosti customizácie.
No najväčšou zmenou (neviem kedy je plánovaná a či sa vôbec dočkáme) by malo byť servo, pod ktorým XUL nepôjde. Prepis UI do HTML je logický krok pri prechode na servo. Čomu momentálne nerozumiem je electrolysis (servo by malo byť schopné stabilne fungovať vo vláknach, takže oddelenie procesov sa mi zdá ako zbytočná rážia).
youtube-dl
).
ABP (má vlastně v dnešní době nějaké výhody oproti ublock?)
Pro mne má zásadní výhodu v tom, že jsem na něj zvyklý a nemám s ním žádný problém natolik podstatný, abych hledal náhradu: :-)
V kontextu toho, o čem byla řeč, je ale nepravděpodobné, že by nové API neumožňovalo fungování Adblock Plus, ale nebránilo jinému rozšíření, které dělá víceméně totéž.
Why WebExtensions and not Jetpack? …WebExtensions has built-in support for content blocking, which is used by many ad-blocking and anti-tracking extensions that are popular…dále
We don't want to limit what add-ons can do in Firefox. We will work with every developer who is interested to make their add-on work in Firefox, and work to provide the functionality required in as many cases as possible.a k tématu kompatibility s API chrome
Imagine the APIs as a Venn diagram. In the middle are cross-browser APIs for content scripts, tabs, and windows. In the Firefox side are APIs for toolbars and other UI elements. On the Chrome side are APIs for Google's cloud services.Content scripts, do toho myslím greasemonkey docela spadá.
Tiskni
Sdílej: