Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Vyšlo Wine 0.9.48. WIDL nyní dokáže generovat proxy kód oleaut32, rozšiřuje implementaci cryptnet, opravuje regrese nalezené při testech a řeší další chyby.
Tiskni
Sdílej:
Odpovím na oba komnetáře současně. Oba programy jsem zkoušel a je pravda, že základní funkce splňují, ale DreamComa používám také jako databázi kontaktů (asi 1000), který umožňuje super vyhledávání, napsání stejné zprávy na více kontaktů s tím, že v každé SMS je správné oslovení, umí posílat přes T-zones a přes Vodafone samoobsluhu.
Aha. Vidím, že Krteček vydal 4. 10. 2007 novou verzi, která např. umí T-zones a další pěkné věci. Vyzkouším. Uvidím jaký pokrok udělal v importu kontaktů z CSV (DreamComu), jestli zachovává všechna nastavení. A jsem taky zvědavý na placenou Vodafone samoobsluhu.
Co se týká esmsky, tak tam vývoj taky pokračuje - zadal jsem pár issue, ale autor tam píše: ... musím říct, že na začátku jsem si byl téměř jist, že se obecnou cestou nehodlám ubírat. V plánu byl jednoduchý prográmek pro české publikum. Nejsem si jist, zda mám pro podobné věci čas a schopnosti.
Jinak na ty nejčastější kontakty používám jabber.
Tak Krteček udělal velký pokrok - T-zones. Napíšu mu pár tipů:
* Přidat Vodafone samoobsluhu - umožňuje posílat SMS na T-mobile majitelům Vodafone
* Automatické vyplňování "Přezdívky" přímo z jména a příjmení.
* Chtělo by to vytvořit převodník z DreamComu
Vyzkoušel jsem DreamCom ve Wine a byl jsem velice překvapený, protože se rozběhl a to bez jakéholiv konfigurování a instalování MSIE ze stránek MS pomocí konfigurátoru Wine (ale nevylučuju, že ho od minula v systému mám). Akorát neběží odesílání přes T-zones.
V adresáři Windows\system32 mám msiexec.exe. Nevíte někdo jestli je přímo součástí Wine nebo jestli vznikl až do instalací?
Tady evidentne nekdo nepochopil, co ten otaznik mel znamenat, ono to narozdil od nasledneho komentaroveho spamu bylo k tematu