Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
$ ./autogen.sh --prefix=$WLD \
--disable-x11-compositor --disable-drm-compositor \
--disable-wayland-compositor \
--enable-weston-launch --disable-simple-egl-clients --disable-egl \
--disable-libunwind --disable-colord --disable-resize-optimization \
--disable-xwayland-test --with-cairo=image \
WESTON_NATIVE_BACKEND="rpi-backend.so"
Občas je jeho použití na úkor přehlednosti.To stejné platí i pro jeho nepoužití.
Docela se mi líbí, jak to v Javě (částečně) vyřešili pomocí continue a break.Java má především výjimky.
Tak, tak. A C++ a PHP je má taky. Šetří to spoustu starostí a velmi zpřehledňuje kód.Docela se mi líbí, jak to v Javě (částečně) vyřešili pomocí continue a break.Java má především výjimky.
Tak, tak. A C++ a PHP je má taky. Šetří to spoustu starostí a velmi zpřehledňuje kód.To ano, ale zase řešit něco takového pomocí výjimky by mi přišlo docela overkill:
loop: while(cnd1) { while(cnd2) { while(cnd3) { if(cnd4) break loop; } } }
Tebe nikdy neštvalo, že v C/C++ nemůžeš z vnitřní smyčky breaknout vnější?Nepamatuju si reálný případ, kde bych to chtěl v céčku udělat, a kdyby na to došlo, považoval bych céčkovský goto za srozumitelnější. Běžně nepíšu v C++, na druhou stranu předpokládám (a trochu jsem googlil), že je tam kolize mezi goto a RAII/výjimkami řešená.
Až na to, že tohle bylo o tom, jak se goto vyhnoutK tomu osobně nevidím důvod.
Šetří to spoustu starostí a velmi zpřehledňuje kód.A nove vytvari a muze zneprehlednit data flow.
Tak, tak. A C++ a PHP je má taky. Šetří to spoustu starostí a velmi zpřehledňuje kód.To asi nebylo úplně předmětem diskuze. Spíše šlo o to, že pokud používané prostředky využívají mechanismu výjimek (což v C++ není zdaleka samozřejmost a k PHP se radši ani nevyjadřuju), tak už není k použití javovských skoků moc příležitostí. Nejsem si jistý, zda se vůbec jedná o užitečnou vlastnost.
Your point?
mike@unicorn:~/work/git/kernel-upstream> grep -Hr goto * | wc -l 118343
goto done
" a "goto out
", takže jde s největší pravděpodobností o stejný případ.
Tiskni
Sdílej: