V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Nor does presenting the allegedly complete source code of Linux Version 2.6.12-rc2 together with the changelog (written pleading 25.09.2015 p. 10) satisfy the requirements for a procedurally verifiable pleading on those parts that are pertinent here to the Plaintiff’s adapter’s copyright; this is because it is not the job of the court or of the opposing party to pick out from an entire source code any parts of code that might originate from the Plaintiff, and to judge for themselves to what extent and for which parts and related issues the Plaintiff might be see king protection under copyright law.Holt asi neznalost procesních záležitostí. Možná to nekonzultoval s dost zkušeným právníkem, kterej by věděl, jak se takový věci u soudu musí doložit, aby to uspělo. Právo má holt svoje konvence a postupy.
The Plaintiff’s broad reference to the CD-ROM K 12, stating that it contains those parts of his code which turn up again in “vmklinux” (written pleading 25.09.2015 p. 10), does not suffice either as a statement of the infringement of rights. The Plaintiff would have to specifically name those parts that have been used. It would also be possible for him to do so, because it is undisputed that the Defendant has disclosed the source code for the “vmklinux” module. Submission of the file “linux.tgz” with an archive on the CD-ROM K 12 is not sufficient in this context either, because here again the court and the opposing party would have to find out for themselves which parts are meant to originate from the Plaintiff.
Unlike criminal procedure, where the court has an obligation and will discover evidence and other facts pertaining to the alleged crime sua sponte, in civil cases the court MUST NOT discover evidence by itself.Jestli tomu dobře rozumím, tak nelze soud jenom nasměrovat na skutečnosti a nechat ho z nich "provést důkaz", což se stalo. Soud připustí jenom to, co si strany sporu v občanskoprávním řízení jako důkaz plně provedou/předvedou samy. Když to není správně zpracované a vypreparované do podoby, kterou právní/soudní řád vyžaduje, tak smolík. Když si žalující neudělá domácí úkol, tak to za něj soud nemůže dodělávat. Čili fakt asi špatně zpracovaná žaloba/špatný právní konzultace/zastupování (a takový to, že nebyl připuštěnej znalec a tak, to bych odbyl jako hraní na city obecenstva, však to známu u nás, když souděj nějakýho lumpa - je to vyjádření strany sporu, takže se to nedá brát jako objektivní pravda). Ten rozsudek obsáhle uvádí jednotlivé body, co v žalobě byly, a proč nebyly dostatečné/neměly správnou formu.
Tiskni
Sdílej: