Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Sice troska neskoro, ale doplnim nejake info.
U nas v robote mame dva kusy PowerBeam PBE-5AC-300 pre prepoj k jednej malo podstatnej budove. Pre tieto AC varianty je najaktualnejsia verzia FW 7.2 z februara 2016, kde mam overene, ze je chyba opravena. Podla changelogu vsak chybu z opisom "Vulnerability via HTTP(s) allowing remote access to unauthenticated users" opravili uz vo ver. 7.1.3 z jula 2015, cize sa jedna dokonca o viac ako pol roka staru chybu!
Divim sa, ako je mozne, ze pre M-kove zariadenia to opravili az v aprili tohoto roku a navyse s tym uzasnym popisom opravy "Some vulnerability/security changes". Nuz ale za tie ceny by som asi vela chcel...
iptables -A INPUT -p tcp --dport 80 -j DROP iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j DROPSoubor musí být spustitelný a zapsání konfigurace...
chmod 755 /etc/persistent/rc.poststart cfgmtd -w -p /etc/pak už jen reboot, nebo spuštění souboru.
Proboha, kdo ty názvy vymýšlí? Uvědomujete si, že obdobně v češtině by se to jmenovalo třeba "zranitelnost Kozomrd" nebo "zranitelnost Pračůrák" a četli bychom si o tom na blogu CESNETu nebo CZ.NICu?
New: Disable custom scripts usageNo to je báječné vylepšení aneb jak s vaničkou vylít i dítě.
Tiskni
Sdílej: