abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    včera 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.6. 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1918 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    9.11.2005 20:38 MartinB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian testing - chybne zavislosti v distribuci?
    Ono je to trošku jinak. Závislosti v testingu jsou v pořádku, "soudruzi" nemají co opravovat. Takže při čerstvé instalaci na žádný problém nenarazíte.
    Zrejme jste necetl moje (a nejen moje) vzlykani pozorne - napr. K3B se proste v soucasnem testing vubec nenachazi, tzn. budu-li instalovat z minimal-CD, na kterem je jen hrstka nejnutnejsich balicku a zbytek budu chtit tahat z netu (moje obvykla instalace) - jsme tam. Druha cesta k temuz je, chceme-li nainstalovat nejaky novy balicek ... ale to bych se opakoval, viz muj puvodni prispevek.
    některé "brzdy" nachvilku odeberou).
    Ano, napr. v pripade KDE (resp. balicku kamera, na kterem toho zaviselo docela dost) to bylo pres mesic ;-)
    Přímo se nabízí unstable, kde opravdu nic zkoumat nemusíte. Stačí přidat nachvilku zdroj unstablu, zabezpečit aby se neupgradoval celý testing, nainstalovat požadovaný balíček a zase zdroj unstablu odstranit.
    Ano, to jsem uvadel jako jeden z bodu, jak to vyresit. Vcetne toho, proc me to irituje - to je duvod, proc nepouzivam jine distribuce.
    Nebo si můžete stáhnout ten v testingu momentálně neexistující zdrojový balíček ze snapshots.debian.net a jednoduše z něj vytvořit binární balíček se správnými závislostmi (prostě dpkg-buildpackage ...).
    Vy jste to vazne necetl :o) (nic ve zlem)
    A nebo postupovat tak, jak postupují uživatelé distribucí bez 16000 ready-to-install balíčků...
    Souhlasim, tohle JE argument. Nic lepsiho jsem bohuzel zatim nenasel.
    A to loučení s Debianem... No na můj vkus docela teatrální ;)
    Jsem uz takovy, kdyz neco zklame moje ocekavani, upadam do patosu a teatralnosti ;)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.