abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:11 | IT novinky

    Open source router Turris Omnia NG Wired je v prodeji. Jedná se o Turris Omnia NG bez Wi-Fi. Je připraven pro zamontování do racku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 11:44 | Pozvánky

    Sníh roztál a roztávají i bastlíři. Žene se na nás celá řada konferencí a seminářů technického rázu. Zajímá vás, jaké? Pak se připojte k 60. Virtuální Bastlírně, tedy k veřejné diskuzi bastlířů, techniků, učitelů i vědců. Jako vždy přijde na přetřes spousta novinek ze světa hardwaru, softwaru i bizáru. Na začátek lze očekávat hardwarová témata, tedy například nový KiCAD 10, nové akcelerátory LLM s nízkou spotřebou, nejvíce fosforeskující

    … více »
    bkralik | Komentářů: 1
    dnes 11:22 | Zajímavý článek

    IuRe (Iuridicum Remedium) v rámci programu Digitální svobody zveřejnila analýzu dopadů a efektivity systémů ověřování věku v digitálním prostoru, která srovnává implementace ověřování věku v Austrálii, Velké Británii a Evropské unii.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.3 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 14.4 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 23:22 | Nová verze

    Databáze DuckDB (Wikipedie) byla vydána ve verzi 1.5.0. S kódovým názvem Variegata (husice rajská). Přináší řadu vylepšení, včetně nového ergonomičtějšího CLI klienta nebo podporu pro typ VARIANT a vestavěný typ GEOMETRY.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Zajímavý software

    V pátek 6. a sobotu 7. března proběhl v pražském sídle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Hackathon veřejné správy 7.1. Publikovány byly vytvořené aplikace. V kategorii projektů rozvíjených z krajského kola zvítězil tým „Mackokládi“. Čtyři středoškoláci ze Dvora Králové uspěli s aplikací KompaZ. Jde o digitálního průvodce, který pomůže s rychlou a srozumitelnou orientací v životních i krizových situacích „krok za krokem“. Aplikace

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 13:33 | Nová verze

    QGIS, svobodný desktopový GIS, byl vydán v nové hlavní verzi 4.0. Změny zahrnují několik nových analytických a editačních funkcí, rozšíření podpory 3D, více možností úprav uživatelského rozhraní či mnoho dalších zlepšení použitelnosti. Řada 3.44 má aktualizace plánovány do září.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Komunita

    Dan Blanchard vydal knihovnu pro Python chardet v nové verzi 7.0.0. S novou verzí byla knihovna přelicencována z LGPL na MIT. Souhlasili s tím všichni přispěvatelé? Dan Blanchard souhlasy vůbec neřešil. Zaúkoloval umělou inteligenci (Claude), aby knihovnu zcela přepsala a výslovně jí nařídil, aby nepoužila žádný LGPL kód. Dan Blanchard tvrdí, že se jedná o clean room design. Protistrana argumentuje, že umělá inteligence byla trénována

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    8.3. 18:44 | Komunita

    Andy Nguyen si na svou herní konzoli PlayStation 5 (PS5) pomocí exploitu Byepervisor nainstaloval Linux (Ubuntu). V Linuxu si spustil Steam a PS5 tak proměnil v Steam Machine. Na PS5 může hrát hry, které jsou vydané pouze pro PC a jsou na Steamu [Tom's Hardware].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1047 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    25.11.2006 22:32 Roman | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet T-mobile flarion PCMCIA a linux.

    Vyskusal som ovladace na jadre 2.6.12 na Mandriva 2006 a 2.6.15 Kubuntu 6.06. Tu su moje skusenosti: Na doplnenie navodu, ktory firma ProWeb Consulting poskytla treba pre menej skusenych linux uzivatelov dodat, ze musi byt stiahnuty balicek kernel zdrojakov resp. headerov. Pre Mandrivu je to prikaz urpmi kernel-source. Ten vsak potrebuje kniznicu ncurses-devel. Pozor nenachadza sa na distribucnom CD aspon nie pre verziu CZ od qcm, treba ju stiahnut z internetu. Presny nazov je libncurses5-devel-5.4-1.20050108.1mdk.i586 toto este potrebuje nejaky balicek, ale ten nie je problem doinstalovat z CD. Toto vytvori v /lib/modules/verzia jadra adresar build. Potom postupuje podla navodu. Po prikaze make install sa vytvoria dva subory priamo v adresari ft1000..., teda tam kde sme spustali prikazy make - ft1000.ko a ft1000_cs.ko . Tieto treba gzipovat a skopirovat do adresara /lib/modules/.../kernel/drivers/pcmcia. Potom treba spustit prikaz "depmod -a". A malo by to fungovat. Vytvori sa novy dev eth1 pokial mate uz pouzity eth0. V adresari /etc/sysconfig/network-scripts/ je subor eth1 resp. treba ho vytvorit, ako je pisane v readme file na originalnom cd. Popripade treba dat prikaz "dhclient eth1". No a malo by to pekne fungovat. Hovorim, ze malo. Mne to nefungovalo. Karta blikala aj svietila. Ale cele mi to mrzlo tak, ze bolo treba vypnut notebook. Mozno je to prolem mojho HW. Testoval som Toshiba Satellite.


    Tak mi to nedalo a skusil som este Kubuntu 6.06, lebo som sa docital, ze na tomto je to chodive a otestovane. Prvy problem bol root heslo, lebo oni podporuju iba sudo prikaz a to sa mi nechcelo vsade pchat, tak som sa bootol v rescu mode a heslo som si zmenil pre su. Potom nasledovala tazkost s instalaciou jadra. V tejto verzii totiz nie je synaptic, ale adept a pozor je tu v dvoch klonoch, jeden je priamo v hlavnom menu - nepouzivat! Treba ist do submenu system, iba odtialto sa da stahovat aj s repozitarov. Treba stiahnut make, gcc a kernel-headers. Potom postupujeme podla navodu a zase treba skopirovat ko subory do pcmcia adresara a depmod -a. Potom sa karta rozbehne. Hlada siet a pritom mi bohuzial aj zostala. Pritom ked ju dam do ineho notebooku s windowsami tak ma signalu velmi vela. V Kubuntu som nenasiel /etc/sysconfig iba networks a tam v interfaces ma eth1 nejake to dhcp. Vie niekto poradit, co s tym? Je tam nejaky konfigurak, kde je treba este cosi nastavit, aby som sa vedel pripojit na net?


    Zaverom, chcel som pomoct upresnit navod od ProWeb Consulting a zaroven poziadat o pomoc resp. vase skusenosti pri instalacii PCMCIA karty Flarion - Flash-OFDM.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.